چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید
 •  

  شما می‌توانید در هر خانواده‌ای که کودکی دبستانی دارند، مجموعه‌ای ارزشمند از طراحی، نقاشی و کلاژ ماکارونی را که روی دیوار بالای میز یا یخچال چسبیده مشاهده کنید.

   

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

   

  ما به هنر آن‌ها، صرف‌نظر از شایستگی که دارند، احترام می‌گذاریم؛ اما بعضی از کودکان به شکلی عجیب با رنگ‌ها و ترکیب‌بندی‌ها برخورد می‌کنند- منظور بازدهی زیاد آن‌ها نیست.

   

  اگر کودک‌تان به راحتی علایق هنری خود را بیان می‌کند یا استعداد طبیعی خود را نشان می‌دهد، باید بتوانید این علاقه و استعداد را پرورش دهید. در این مطلب شما با 15 روش برای پرورش اشتیاق کودک دبستانی‌تان به هنر آشنا می‌شوید.

   

  لوازم هنری را فراهم کنید

   

  لوازم در دسترسی چون مداد، رنگ‌های مخصوص کودکان، مداد شمعی، ماژیک، گل‌سر، سیم، برس، اسفنج، کاغذ، بوم نقاشی، مقوا و پارچه را انتخاب کنید. احتیاجی نیست وقت زیادی را در فروشگاه لوازم هنری بگذرانید؛ تعداد زیادی از این لوازم ممکن است در سطل زباله، کشوی وسایل بی‌مصرف یا میز کارتان پیدا شود.

   

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

   

  کودک را به تجربه کردن تشویق، اما او را وادار نکنید

   

  شاید کودک 7 ساله شما می‌خواهد اشکال را با مداد طراحی کند اما تمایلی به نقاشی آن‌ها ندارد. این خوب است. چنین عملی برای کودکانی در این سن غیر طبیعی نیست. وظیفه شما این است که او را در انتخاب‌هایی زیاد آزاد بگذارید، بنابراین لوازم گوناگون را به او پیشنهاد یا سعی کنید او را مشتاق نگه دارید سپس به او اجازه دهید که انتخاب کند.

   

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

   

  به او در اجرای برنامه خلاقانه‌اش کمک کنید

   

   معمولا کودکان ایده‌های بسیاری دارند که سعی می‌کنند آن را در هنر خود بیان کنند، به‌خصوص کودکان با استعدادی که اغلب به دستورالعمل‌ها توجهی ندارند و ترجیح می‌دهند ایده‌های خود را دنبال کنند تا این‌که مطابق برنامه‌ای از قبل تعیین شده پیش روند. در خانه به او اجازه دهید ایده خود را اجرا کند چون ممکن است در مدرسه چنین آزادی نداشته باشد.

   

  وظیفه شما این است که به او در اجرای ایده‌اش کمک کنید. اگر می‌خواهد کتاب کارتونی خود را بسازد، به او کاغد طراحی، خودکار و مداد دهید اما اجازه دهید که خود از میان آن‌ها انتخاب کند. اگر احتیاج به کمک یا نظری داشته باشد، حتما به شما خواهد گفت.

   

  از منتقد هنری بودن دوری کنید

   

  درمورد چگونگی کار کودک‌تان نظر دهید اما اثر نهایی او را ستایش یا نقد نکنید. از جملاتی چون «آیا می‌خواهی جزییات بیشتری به طراحی‌ات اضافه کنی؟» یا «تو آن رنگ‌های لعابی را دوست داری، این‌طور نیست؟» به جای «این نقاشی باید در نمایشگاه گذاشته شود!» استفاده کنید. این روش به کودک شما کمک می‌کند که برای امتحان چیزهای گوناگون دیگر احساس راحتی کند، بدون فشار این‌که بخواهد شما یا شخص دیگری را خشنود سازد.

   

  با کودک خود درمورد نقاشی‌اش صحبت کنید

   

  در این سن، هر تصویر داستان خود را دارد. به جای این‌که از او سوال کنید که «این چیست؟» عملی که بسیاری از والدین انجام می‌دهند، از او بپرسید که «در نقاشی‌ات چه اتفاقی افتاده است؟» سوال‌هایی که جواب محدودی ندارد کودک شما را به بیان کل داستان هدایت می‌کند.

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

  به آثار هنری تمام کودکان‌تان توجه کنید

   

  اگر تنها به کودک با استعداد خود توجه کنید، ممکن است دیگر کودکان شما اعتماد به نفس یا اشتیاق هنری خود را از دست بدهند. اگر کودک‌تان در هنر با استعداد است، به او یاد دهید که به آثار هنری دیگران احترام بگذارد، زیرا آن هنر می‌تواند به روش‌های مختلف دیگری خود را نشان دهد. کتاب دایناسورهای دوریس اثر رزماری ولز به این موضوع از دید منطقی و احساسی پرداخته است.

   

  اثر هنری کودک‌تان را اصلاح نکنید

   

  در این سن کودکان آگاه‌ترند چون هماهنگی چشم و دست آن‌ها و تلاش‌شان برای نشان دادن صورت واقعی اشیا بیشتر شده است. تناسبات اشتباه او را اصلاح نکنید، تنها به او «روش درست» نقاشی کشیدن را نشان دهید یا این‌که به اثر هنری او دست نزنید. یک روش خوب برای اصلاح آن، این است که اگر مایل بود به او پیشنهاد همکاری دهید؛ در غیر این صورت بهترین روش رها کردن آن است.

   

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

   

  به دنبال مکانی برای انجام کارهای هنری بزرگ و کثیف بگردید

   

  از کلاس‌های هنری، کارگاه‌های کوزه‌گری یا موزه‌های کودکان، که مکان و تجهیزاتی بیشتر دارند برای انجام فعالیت‌هایی که در خانه قادر به انجام آن نیستید، دیدن کنید. امتیاز: شخص دیگری تمییز کردن آن مکان را به عهده می‌گیرد.

   

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

   

   آنچه را در مدرسه اتفاق می‌افتد، تکمیل کنید

   

  شاید آموزش هنر در مدرسه کودک‌تان مناسب نباشد یا ممکن است مدرسه او، کلاس‌های هنر را به دلیل کمبود بودجه حذف کرده باشد. شما می‌توانید این را طور دیگری جبران کنید.

   

  کودک‌تان را بعد از مدرسه یا آخر هفته در کلاس‌های جواهرسازی، ساخت عروسک، طراحی کارتون، طراحی، نقاشی یا کار با چوب، خاک رس یا سیم ثبت‌نام کنید.

   

   گردشی به موزه، نمایشگاه یا کارگاه‌های هنری ترتیب دهید

   

  زمان‌هایی را برای گردش انتخاب کنید که کمتر با مکان‌های شلوغ روبرو شوید. ساعات زیادی را به ستایش نقاشی‌های موزه اختصاص ندهید- عاقلانه است که برای کاهش هزینه‌هایتان، روزی را انتخاب کنید که بازدید برای عموم رایگان است.

   

  نمایشگاهی را که فکر می کنید برای کودک‌تان جذاب است، انتخاب کنید مانند پیکره‌های متحرک یا چیدمان شیشه‌ای. از او سوال کنید. در این سن ممکن است که او ایده‌های محدودی برای آنچه برایش جذاب است، داشته باشد مثل موزه هنری کارتون یا گردشی به نمایشگاه انیمیشن. برایش چند مداد و دفتر بیاورید و از او بخواهید آنچه را که برایش جالب است، طراحی کند.

   

  به سراغ کتاب‌های تصویری هنر بروید

   

  در کتابخانه خود به دنبال کتاب‌های تصویری هنر بگردید و آن را همراه کودک‌تان بخوانید. به تصاویر کتاب نگاه کنید و سعی کنید تشخیص دهید که نقاش از چه چیزی برای خلق اثرش استفاده کرده است- خودکار و جوهر، آبرنگ و مداد، نقاشی کامپیوتری یا کولاژ. یکی از آن‌ها ممکن است در خانه شما قابل اجرا باشد.

   

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

   

  هنرمند را هنگام خلق اثرش تماشا کنید

   

  به تماشای نمایشگاه‌های خیابابی، جشنواره‌ها و کارگاه‌های آزاد بروید تا کودک‌تان از نزدیک هنرمند را هنگام خلق اثرش ببیند. با این کار او متوجه خواهد شد که نقاشی تنها برای کودکان نیست، هنرمند بودن می تواند تبدیل به حرفه‌ای در کل زندگی او شود.

   

   چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید

   

  فعالیت هنری را به زندگی هر روز خود راه دهید

   

  مقداری گچ در حیاط بگذارید، در این صورت هنگامی که کودک شما از تاب‌بازی خسته شد، می‌تواند با آن‌ها طراحی کند. در ساحل یا جنگل به دنبال اشیایی باشید که کودک‌تان در خانه بتواند با آن مجسمه یا کولاژ بسازد. وقتی بیرون از خانه هستید، به همراه او روی ماسه یا سنگ نقاشی کنید یا مجسمه ای بسازید. با درست کردن صورتک‌هایی روی شیرینی یا تزیین آن‌ها، هنر را به آشپزخانه راه دهید.

   

  ایده‌های مسخره کودک‌تان را بپذیرید

   

  اغلب اوقات کودکان از ماده‌های معمولی اما به روشی جدید برای هنرشان استفاده می‌کنند یا از خلاقیت خود در استفاده از موادی که جزو لوازم هنری نیست، لذت می‌برند. ممکن است کودک شما برای نقاشی، پارچه را به جای کاغد ترجیح دهد یا شاید می‌خواهد از جعبه‌های خالی یک مجسمه بسازد. اگر با این موضوع مواجه شوید، به‌جز محدودیت‌هایی که برایش می‌گذارید مثل لباس‌هایتان، با او دراین فعالیت پیش روید.

   

  به او اجازه دهید اشتباه کند

   

  بسیاری از خلاقیت‌ها درآثار هنری زمانی اتفاق می‌افتد که کارها از روی برنامه قبلی پیش نرود. بنابراین کودک‌تان را به تجربه چیزهای جدید تشویق کنید و به او این اطمینان را بدهید که خوب است گاهی هم «اشتباه» کند. ممکن است کودکان در مورد آثارشان سخت و انعطاف‌ناپذیر باشند یا از خطر کردن، بپرهیزند زیرا آن‌ها از شکست خوردن هراس دارند.

   

  اگر کودک شما یک هنرمند معمولی دبستانی یا در حال شکوفایی است، ممکن است نسبت به نقد یا اشتیاق شما به ستایش‌اش حساس باشد.

   

  اگر کودک‌تان از شما پرسید «آیا نقاشی من زیباست؟» سعی کنید از او بپرسید «آیا تو دوست‌اش داری؟» و ببینید که مکالمه شما به چه سمتی پیش می رود. کودکان اغلب از آنچه ساخته‌اند لذت می‌برند، بنابراین می‌توانید به او یادآوری کنید که او خودش مهم‌ترین شخصی است که باید از اثر خود خشنود باشد.

   


  چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید + 3
  چگونه از فرزندتان یک هنرمند بسازید – 0

  http://www.delgarm.com/children/behavior-from-childhood-to-adolescence/111149-چگونه-از-فرزندتان-یک-هنرمند-بسازید

  کلمات کلیدی : + «آیا «اشتباه» «این «تو «در «روش آبرنگ آثار آثارشان آخر آزاد آزادی آشنا آشپزخانه آموزش آن آن، آنچه آن‌ها آن‌ها، آگاه‌ترند اتفاق اتفاقی اثر اثرش اجازه اجرا اجرای احترام احتیاج احتیاجی احساس احساسی اختصاص ارزشمند از است است است، است؟» استعداد استعدادی استفاده اسفنج، اشتباه اشتیاق اشکال اشیا اشیایی اصلاح اضافه اطمینان اعتماد اغلب افتاده اما امتحان امتیاز انتخاب انتخاب‌هایی انجام انعطاف‌ناپذیر انیمیشن او او، اوقات اگر ای ایده ایده‌اش ایده‌های این این‌طور این‌که با بازدهی بازدید باشد باشد باشد باشد، باشند باشید بالای باید ببیند ببینید بتواند بتوانید بخوانید بخواهد بخواهید بدهند بدهید بدون برای برایش برخورد برس، برنامه برنامه‌ای بروید بروید بزرگ بسازد بسازد، بسازید بسازید بسیاری بعد بعضی بنابراین به بهترین به‌جز به‌خصوص بود بودجه بودن بوم بپذیرید بپرسید بپرهیزند بگذارد، بگذارید، بگذرانید؛ بگردید بگردید بیان بیاورید بیرون بیشتر بیشتری بی‌مصرف تا تاب‌بازی تبدیل تجربه تجهیزاتی ترتیب ترجیح ترکیب‌بندی‌ها تزیین تشخیص تشویق تشویق، تصاویر تصویر تصویری تعداد تعیین تلاش‌شان تماشا تماشای تمام تمایلی تمییز تناسبات تنها تو تواند توجه توجهی تکمیل ثبت‌نام جالب جای جبران جدید جذاب جزو جزییات جشنواره‌ها جعبه‌های جملاتی جنگل جواب جواهرسازی، جوهر، حال حتما حذف حرفه‌ای حساس حیاط خالی خانه خانواده‌ای خاک خسته خشنود خطر خلاقانه‌اش خلاقیت خلاقیت‌ها خلق خواهد خوب خود خودش خودکار خوردن خیابابی، دادن دارد دارند دارند دارند، داری، داری؟» دارید داستان داشته دایناسورهای دبستانی دبستانی‌تان در درآثار دراین درست درست» درمورد دست دسترسی دستورالعمل‌ها دفتر دلیل دنبال دهد دهید دهید دهید؛ دوری دوریس دوست دوست‌اش دید دیدن دیوار دیگر دیگران دیگری را راحتی راه رایگان رزماری رس رنگ‌ها رنگ‌های رها روبرو رود روز روزی روش روشی روش‌های روند روی روید زباله، زمانی زمان‌هایی زندگی زیاد زیادی زیباست؟» زیرا ساحل ساخت ساخته‌اند سازد ساعات ساله ستایش ستایش‌اش سخت سراغ سطل سعی سمتی سن سن، سنگ سوال سوال‌هایی سپس سیم سیم، شاید شایستگی شخص شخصی شد شد، شده شلوغ شما شمعی، شود شود» شوید شوید، شکست شکلی شکوفایی شیرینی شیشه‌ای صحبت صرف‌نظر صورت صورتک‌هایی طبیعی طراحی طراحی، طراحی‌ات طور عاقلانه عجیب عروسک، علاقه علایق عملی عموم عهده غیر فراهم فرزندتان فروشگاه فشار فعالیت فعالیت‌هایی فکر قابل قادر قبل قبلی لباس‌هایتان، لذت لعابی لوازم ما ماده‌های ماسه مانند ماژیک، ماکارونی مایل متحرک متوجه مثل مجسمه مجموعه‌ای محدودی محدودیت‌هایی مختلف مخصوص مداد مداد، مدرسه مسخره مشاهده مشتاق مطابق مطلب معمولا معمولی مقداری مقوا ممکن من مناسب منتقد منطقی منظور مهم‌ترین مواجه موادی مورد موزه موزه، موزه‌های موضوع مکالمه مکان مکانی مکان‌های می میان میز می‌افتد می‌افتد، می‌برند می‌برند، می‌تواند می‌توانید می‌خواهد می‌خواهی می‌دهد، می‌دهند می‌دهند، می‌شوید می‌کند می‌کند می‌کنند می‌گذارید می‌گذاریم؛ می‌گیرد نباشد ندارد ندارند نداشته ندهید نرود نزدیک نزنید نسبت نشان نظر نظری نفس نقاش نقاشی نقاشی، نقاشی‌ات نقاشی‌اش نقاشی‌های نقد نمایشگاه نمایشگاهی نمایشگاه‌های نهایی نکنید نکنید نکنید، نگاه نگه نیست نیست نیست، نیست؟» نیستید، هدایت هر هراس هزینه‌هایتان، هستید، هفته هم هماهنگی همراه همکاری هنر هنرشان هنرمند هنری هنری، هنگام هنگامی و وادار واقعی والدین وسایل وظیفه وقت وقتی ولز پارچه پرداخته پرسید پرورش پیدا پیش پیشنهاد پیکره‌های چسبیده چشم چند چنین چه چوب، چون چگونه چگونهازفرزندتانیکهنرمندبسازیدچگونهازفرزندتانیکهنرمندبسازید چگونگی چیدمان چیزهای چیزی چیست؟» کار کارتان کارتون کارتون، کارتونی کارها کارهای کارگاه‌های کاغد کاغذ، کامپیوتری کاهش کتاب کتابخانه کتاب‌های کثیف کردن کردن، کرده کشوی کشیدن کل کلاس‌های کلاژ کمبود کمتر کمک کند کند کند، کنند کنند، کنی؟» کنید کنید کنید، که کودک کودکان کودکان، کودکانی کودکان‌تان کودکی کودک‌تان کوزه‌گری کولاژ گاهی گذاشته گردش گردشی گفت گل‌سر، گوناگون گچ یا یاد یادآوری یخچال یک یکی

   

  

  نرم افزار ویرایش تصویر

  شعر نو

  بازار خودرو

  بهنوش طباطبایی بعد از طلاق

  اس ام اس فلسفی

  

  فال انبیا اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :