چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس
 •  

  1. از خودتان بپرسید: بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟

  ترسیدن از اتفاقاتی که ممکن است بیفتد خیلی راحت است. وقتی واقعاً از خودتان بپرسید بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد چیست، تصویری روشن از موقعیت پیدا می‌کنید، کمی از ترستان از بین می‌رود و می‌فهمید که نتایج احتمالی آن به آن اندازه که اول تصور می‌کردید ترسناک نیستند. با اینکار عواقب احتمالی را برای خودتان تعریف می‌کنید و همچنین متوجه می‌شوید که هر اتفاقی که بیفتد می‌توانید آن را مدیریت کرده و از آن سربلند بیرون بیایید.

  2. ورزش کنید.

  این مورد اثری عمیق بر اعتمادبه‌نفس دارد. ورزش منظم و همیشگی سطح انرژی شما را بالا می‌برد و موادشیمیایی مختلفی تولید می‌کند—مثل تستوسترون و اندورفین—که حالت مثبت‌تری به شما می‌دهد. به نظر می‌رسد ورزش به طور اتوماتیک‌وار اعتمادبه‌نفس افراد را بالا می‌برد و رویکرد شما را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد. علاوه بر آن فرم و شکل بهتری به اندام شما می‌دهد که راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه‌نفس است.

  چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس

  3. چیزی نو خلق کنید.

  همه انسان‌ها خلاق هستند. اما پس کودکی و نوجوانی این مسئله گاهی فراموش می‌شود. کشف دوباره خلاقیت‌هایتان راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه‌نفستان است. خلق یک چیز جدید راهی عالی است اما همیشه هم آسان نیست. اما وقتی کارتان تمام شد نه تنها احساسی عالی نسبت به خودتان پیدا می‌کنید، بلکه بعضی ‌اوقات قسمت‌های جدیدی از خودتان که قبلاً می‌شناختید را دوباره کشف می‌کنید. خلاق بودن راهی عالی برای شناختن خودتان و توانایی‌های پنهانتان است.

  4. تا زمانیکه اعتمادبه‌نفس پیدا نکرده‌اید وانمود کنید که دارید.

  یک راه برای بیرون آمدن از محدودیت‌هایی که برای خودتان درست کردید این است که یک قدم بیرون از منطقه آرامشتان بگذارید. ممکن است غیرعملی به نظر برسد. انگار فقط به خودتان دروغ می‌گویید اما موضوع همین است. این راهکار کاملاً عملی است. اگر احساس اعتماد نمی‌کنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و توانایی‌هایتان کاملاً مطمئنید و بنابر آن رفتار کنید. خیلی زود می‌بینید که احساس اعتمادبه‌نفس می‌کنید، اعتمادبه‌نفس واقعی.

  چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس

  5. از محیطتان استفاده کنید.

  یک راه موثر برای تغییر خودتان این است که محیطتان را برحسب آن کسی که دوست دارید باشید تغییر دهید. اگر می‌خواهید اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید، زندگینامه‌های افراد بااعتمادبه‌نفس را مطالعه کنید، موسیقی که گوش می‌دهید را از موسیقی‌های افسرده‌کننده به انرژی‌بخش تغییر دهید و سعی کنید با کسانی رفت‌وآمد کنید که اعتمادبه‌نفس بالایی دارند.

  6. از قوه تخیلتان استفاده کنید.

  ذهن شما ابزاری بسیار قدرتمند است. وقتی یاد بگیرید چطور از تخیلتان به طریقی مثبت استفاده کنید، می‌توانید با کمک آن اعتمادبه‌نفستان را بالا ببرید. یک راه برای آن تجسم‌سازی است.تصور کنید که جلسه‌ای مهم پیش رو دارید. پیش خود تجسم کنید که چقدر همه چیز خوب پیش می‌رود—همه چیز را بشنوید و ببینید—و چقدر حس خوبی در آن جلسه دارید. خودتان را در حال لبخند زدن تجسم کنید که اوقات خوشی را می‌گذرانید. نتیجه مثبت و عالی جلسه را در ذهنتان مجسم کنید. بعد تجسم کنید که جلسه با نتیجه دلخواه شما به پایان رسیده است. این روش واقعاً موثر است و قبل از پا نهادن به جلسه روحیه‌ای عالی به شما می‌دهد.اگر برای اینکه خودتان را بااعتمادبه‌نفس تجسم کنید مشکل دارید، می‌توانید کس دیگری را تقلید کنید. یک فرد بااعتمادبه‌نفس کنار خودتان پیدا کنید—مثلاً یک ورزشکار، هنرپیشه یا حتی یک از آشنایان—و از او تقلید کنید. ببینید چطور راه می‌رود، حرف می‌زند و حرکت می‌کند. بعد رفتارهای او را در تجسم‌سازیتان تقلید کنید.

  7. از بدنتان استفاده کنید.

  اگر پایتان را مدام عصبی تکان دهید، کم‌کم احساس اضطراب و نگرانی خواهید کرد. اگر ارام‌تر راه بروید، کم‌کم ریلکس‌تر خواهید شد. برای اینکه اعتمادبه‌نفس بیشتری احساس کنید، از بدنتان استفاده کنید. به طریقی مطمئن‌تر راه بروید، بنشینید و بلند شوید. اگر نمی‌دانید چه باید بکنید از نکته بالا کمک بگیرید. از افراد دوروبرتان که اعتمادبه‌نفس خوبی دارند تقلید کنید.

  8. ذهنتان را از خاطرات مثبت پُر کنید.

  این یک عادت شایع است که قبل از اینکه بخواهید کار مهمی انجام دهید، شکست‌های قبلی و تجربیات بد سابق همه ذهنتان را پر می‌کنند. این عادت را از بین ببرید و سعی کنید برای یک تا دو دقیقه هم که شده همیشه ذهنتان را از خاطرات مثبت، دستاوردهای مهم و تجربیات خوبتان پر کنید. ما معمولاً این کارهای مثبت را فراموش می‌کنیم و روی خاطرات بد و منفی تمرکز می‌کنیم. اما همه چیز به خودتان بستگی دارد. و محصول انتخابتان عاملی است که سطح اعتمادبه‌نفستان را تعیین می‌کند.

  چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس

  9. به آینده فکر کنید.

  یک راه عالی برای پیش رو قرار دادن همه چیز و تعیین اینکه اتفاقات روز چطور بر اعتمادبه‌نفس شما تاثیر بگذارد این است که نگاهی به آینده بیندازید. از خودتان بپرسید: آیا این مسئله در 5 سال آینده مسئله مهمی خواهد بود و یاد من خواهد ماند؟ این باعث می‌شود فقط درگیر اتفاقی که افتاده است نشوید. و معمولاً هم پاسخ به این سوال منفی است. با استفاده از این سوال، کنار آمدن با مشکلات روزمره آسان‌تر خواهد شد و می‌فهمید که بیشتر اتفاقات اتفاقاتی آنقدر کوچک هستند که نجای نگرانی ندارند.

  10. درک کنید که گذشته مساوی حال نیست.

  هر اتفاقی که سال پیش، ماه پیش یا حتی دیروز افتاده به معنی فردا، ماه آینده یا سال آینده نیست. شما آینده‌تان را در زمان حال می‌سازید و می‌توانید با خودتان تصمیم بگیرید که چقدر اجازه دهید اتفاقات گذشته بر آینده شما تاثیر بگذارند.حتی اگر طی 10 سال گذشته اعتمادبه‌نفس خیلی پایینی داشته‌اید، به این معنی نیست که قرار است همانطور بمانید. می‌توانید تصمیم بگیرید که زندگی و آینده‌تن را تغییر دهید. می‌توانید افکار و خاطرات مربوط به گذشته را دور بریزید و به چیزهای جدیدی فکر کنید.

  11. با خودتان مهربان باشید.

  ممکن است با خودتان بدرفتاری کنید. درک کنید که هیچ نیازی به این کار نیست. حتی اگر تا امروز هم اینطور رفتار می‌کرده‌اید دیگر وقتش رسیده است که دست از آن بردارید. درعوض با خودتان مهربان باشید. هیچ اشکالی ندارد. بدرفتاری با خودتان هیچ دلیلی ندارد مگراینکه بخواهید خودتان را ناراحت کنید و دشمنانتان را شاد.یک بخش مهم است مهربان بودن با خودتان این است که نقاط قوتتان را می‌فهمید و آنها را رشد می‌دهید. این کار نه تنها به بهتر شدن مهارت‌هایتان کمک می‌کند بلکه اعتمادبه‌نفستان را هم بالا می‌برد. یک بخش کوچک‌تر اما مهم دیگر این است که تحسین‌های دیگران را بپذیرید. تشکر کردن برای تحسین و تمجید دیگران هیچ اشکالی ندارد. و بعد از هر تحسین حس خوبی به خودتان پیدا کنید.

  چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس

  12. به جای اینکه به درون توجه کنید، به بیرون توجه کنید.

  وقتی با دیگران رابطه برقرار می‌کنید و گاهی‌اوقات وقتی تنها هستید، بد نیست که توجه ذهنتان را به بیرون دهید تا به درون. مشکل توجه به درون این است که در بسیاری از موقعیت‌ها باعث می‌شود به ظاهرتان، اینکه چه گفته‌اید و دیگران چه گفته‌اند فکر کنید. تمرکز به بیرون درکنار اینکه به بالا بردن اعتمادبه‌نفستان کمک می‌کند، راهی عالی برای تقویت مهارت‌های مردمی و اجتماعیتان هم هست.

  13. اطرافیانتان را از افراد مثبت‌اندیش انتخاب کنید.

  افرادیکه با آنها نشست و برخاست می‌کنید می‌توانند موجب شادی یا ناراحتی شما شوند. ازآنجا که ما زمان زیادی را با مردم سپری می‌کنیم، خیلی مهم است که کنار افراد مثبت—یا حداقل به طرزی منطقی خنثی– باشیم. بودن یک یا دو نفر منفی‌باف می‌تواند تاثیر شگرفی بر شما بگذارد و روز به روز روحیه‌تان را خراب‌تر کند.

  14. اطلاعات، تاثیرات و احساسات مثبت جذب کنید.

  بیشتر اخبار و حوادث جامعه تصویری منفی از دنیا و خودتان به شما می‌دهد. اطلاعاتی که دوروبرتان است هم درست مثل افراد دوروبرتان می‌توانند تاثیر شگرفی بر شما داشته باشند. خودتان انتخاب کنید که دوست داری چه ببینید، بشنوید و بخوانید. فقط چیزهایی را انتخاب کنید که برایتان فایده‌بخش باشند.

  15. خودتان را با خودتان مقایسه کنید، نه با دیگران.

  این درد نالازم زیادی را از زندگیتان بیرون می‌کند. مسئله اینحاست که اگر از یک نفر بگذرید، کس دیگری را می‌بینید که از شما موفق‌تر باشد. و حس برنده بودن موقتیتان دوباره به احساس ترس و اضطراب تبدیل خواهد شد. پس سعی کنید فقط روی خودتان تمرکز کنید، نه آدم‌های دور و برتان و مهم نباشد که دیگران تا چه اندازه موفق هستند. خودتان را با خودتان مقایسه کنید. پیشرفت کنید و رشد خودتان را بررسی کنید و خواهید دید که شادتر، موفق‌تر و بااعتمادبه‌نفس‌تر زندگی خواهید کرد.

  16. شکست را دوباره تعریف کنید.

  اینکه چطور به شکست نگاه کنید تعیین می‌کند که قبل یا بعد از هر شکست چه اندازه اعتمادبه‌نفستان پایین بیاید. تعریفی از شکست که با آن بزرگ شده‌ایم ممکن است بهترین معنای آن نباشد. اگر به موفق‌ترین آدم‌ها نگاهی بیندازید خیلی زود متوجه می‌شوید که واکنش متفاوتی به شکست دارند که با واکنش آدم‌های عادی فرق می‌کند.آنها شکست یا طردشدگی را آنقدرها جدی نمی‌گیرند. آنها می‌دانند که اگر شکست بخورند آخر زندگی نیست. برعکس سعی می‌کنند وقتی به هر شکست نگاه می‌کنند قسمت‌های خوب آن را ببینند: اینکه طور می‌توانند از آن درس بگیرند تا برای دفعه بعدی بهتر شوند.

  آنها می‌دانند که اگر اولین تلاش کاریشان با شکست مواجه شود برای مدتی احساس خیلی بدی دارد اما در طولانی‌مدت هیچ اشکالی متوجه آنها نیست. آنها از آن درس می‌گیرند و دوباره امتحان می‌کنند. اگر کسی آنها را طرد کند آیا دست برمی‌دارند؟ مطمئناً نه. آنها می‌دانند که هفته بعد یا هفته بعد از آن ممکن است کس دیگری را پیدا کنند که باز برای آنها جذاب باشد.آنها می‌دانند که آدم‌های خوب زیادی هستند. فرصت‌های شغلی خوب زیادی وجود دارد. اما این را هم یاد گرفته‌اند که برای موفق شدن در هر چیزی باید حداقل 5، 10 یا 20 مرتبه شکست بخورید.

  شما روی مهارت‌هایتان کار کرده‌اید تا آنها را تقویت کنید. به شکست یا طردشدن بعنوان چیزی منفی که اگر اتفاق بیفتد زندگیتان تمام خواهد شد نگاه نکنید. شکست را دوباره در ذهنتان تعریف کنید و تاثیر احساسی منفی آن را کمتر کنید. به شکست بعنوان بازخورد روی نقطه‌ای از شما که نیاز به تقویت شدن دارد نگاه کنید. به توصیه‌ای که شکست برایتان دارد گوش دهید و مطمئن باشید که پیشرفت می‌کنید. و با تعریف کرن دوباره شکست برای خودتان دیگر سطح اعتمادبه‌نفستان هربار که شکست می‌خورید افت نمی‌کند.

  چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس

  17 – لباس مناسب به تن کنید

  وقتی که شما خوب به نظر برسید دیگران دید متفاوتی نسبت به شما پیدا می کنند. با حمام و مرتب کردن سر و صورت و پوشیدن لباس تمیز می توانید اعتماد به نفس لازم را کسب کنید اما آراستگی به این معنا نیست که پول زیادی خرج کنید.می توانید به جای تهیه انبوهی لباس ارزان قیمت، چند تکه لباس با کیفیت مناسب خریداری کنید و با این کار ظاهر خود را آراسته تر کنید.

  18 – به نحوه ایستادن خود توجه کنید

  اگر با سستی و بی حالی و شانه های افتاده صحبت می کنید، وقتی نسبت به آنچه انجام می دهید علاقه نشان نمی دهید و به خودتان عشق نمی ورزید این به این معناست که شما اعتماد به نفس کافی ندارید. در هنگام صحبت کردن صاف بایستید، سرتان را بالا بگیرید و تماس چشمی داشته باشید. با تمرین این موارد نه تنها احساس مثبتی در دیگران نسبت به خود ایجاد می کنید بلکه احساس قدرت بیشتری نیز می کنید.

  19 – در ردیف و صف جلو قرار گیرید

  اکثر مردم در مدرسه، اداره و جلسات ترجیح می دهند در ردیف عقب قرار گیرند چون از مورد توجه قرار گرفتن وحشت دارند و در واقع اعتماد به نفس ندارند. تصمیم بگیرید برای رفع آن در ردیف جلو بنشینید و بر ترس خود غلبه کنید. نکته دیگر آنکه افراد با اعتماد به نفس بالا سریع راه می روند، آن ها همیشه جایی برای رفتن و دیدن دارند. حتی اگر عجله ندارید با انرژی حرکت کنیداین باعث می شود مهم به نظر برسید.

  گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

   

  چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس + 4
  چند نکته برای بالا بردن اعتماد به‌ نفس – 2

  http://www.delgarm.com/psychology/family-counseling/59294-چند-نکته-برای-بالا-بردن-اعتماد-به‌-نفس

  کلمات کلیدی : + ، آخر آدم‌ها آدم‌های آراسته آراستگی آرامشتان آسان آسان‌تر آشنایان—و آمدن آن آنقدر آنقدرها آنها آنچه آنکه آیا آینده آینده‌تان آینده‌تن ابزاری اتفاق اتفاقات اتفاقاتی اتفاقی اتوماتیک‌وار اثری اجازه اجتماعیتان احتمالی احساس احساسات احساسی اخبار اداره ارام‌تر ارزان از ازآنجا است است استتصور استفاده اشکالی اضطراب اطرافیانتان اطلاعات، اطلاعاتی اعتماد اعتمادبه‌نفس اعتمادبه‌نفستان افت افتاده افراد افرادیکه افسرده‌کننده افکار اما امتحان امروز انبوهی انتخاب انتخابتان انجام اندازه اندام اندورفین—که انرژی انرژی‌بخش انسان‌ها انگار او اوقات اول اولین اکثر اگر ایجاد ایستادن این اینترنتی اینحاست اینطور اینکار اینکه با بااعتمادبه‌نفس بااعتمادبه‌نفس‌تر باز بازخورد باشد باشدآنها باشند باشند باشید باشید باشید، باشیم باعث بالا بالایی باید بایستید، ببرید ببینند ببینید ببینید، ببینید—و بخش بخوانید بخواهید بخورند بخورید بد بدترین بدرفتاری بدنتان بدی بر برای برایتان برتان برحسب برخاست بردارید بردن بررسی برسد برسید برسید برعکس برقرار برمی‌دارند؟ برنده بروید، بریزید بزرگ بستگی بسیار بسیاری بشنوید بعد بعدی بعضی بعنوان بلند بلکه بمانید بنابر بنشینید به بهتر بهتری بهترین بود بودن بپذیرید بپرسید بکنید بگذارد بگذارندحتی بگذارید بگذرید، بگیرند بگیرید بی بیاید بیایید بیرون بیشتر بیشتری بیفتد بین بیندازید تا تاثیر تاثیرات تبدیل تجربیات تجسم تجسم‌سازی تجسم‌سازیتان تحسین تحسین‌های تخیلتان تر ترجیح ترس ترستان ترسناک ترسیدن تستوسترون تشکر تصمیم تصور تصویری تظاهر تعریف تعریفی تعیین تغییر تقلید تقویت تلاش تماس تمام تمجید تمرکز تمرین تمیز تن تنها تهیه توانایی‌های توانایی‌هایتان توانید توجه توصیه‌ای تولید تکان تکه جامعه جای جایی جدی جدید جدیدی جذاب جذب جلسات جلسه جلسه‌ای جلو حال حالت حالی حتی حداقل حرف حرکت حس حمام حوادث خاطرات خراب‌تر خرج خریداری خلاق خلاقیت‌هایتان خلق خنثی خواهد خواهید خوب خوبتان خوبی خود خودتان خوشی خیلی دادن دارد دارند دارند داری دارید دارید دارید، داشته داشته‌اید، در درد درس درست درعوض دروغ درون درک درکنار درگیر دست دستاوردهای دشمنانتان دفعه دقیقه دلخواه دلگرم دلیلی دنیا دهد دهند دهید دهید، دو دوباره دور دوروبرتان دوست دید دیدن دیروز دیگر دیگران دیگران دیگری ذهن ذهنتان را رابطه راحت راه راهکار راهی رخ ردیف رسیده رشد رفتار رفتارهای رفتن رفت‌وآمد رفع رو روحیه‌ای روحیه‌تان روز روزمره روش روشن روند، روی رویکرد ریلکس‌تر زدن زمان زمانیکه زندگی زندگیتان زندگینامه‌های زود زیادی سابق سال سر سربلند سرتان سریع سستی سطح سعی سوال سوال، سپری شادتر، شادی شادیک شانه شایع شد شدن شده شده‌ایم شغلی شما شناختن شود شوند شوند شوید شکست شکست‌های شکل شگرفی صاف صحبت صف صورت طرد طردشدن طردشدگی طرزی طریقی طور طوری طولانی‌مدت طی ظاهر ظاهرتان، عادت عادی عالی عاملی عجله عشق عصبی عقب علاقه علاوه عملی عمیق عواقب غلبه غیرعملی فایده‌بخش فراموش فرد فردا، فرصت‌های فرق فرم فقط فکر قبل قبلاً قبلی قدرت قدرتمند قدم قرار قسمت‌های قوتتان قوه قیمت، لازم لباس لبخند ما ماند؟ ماه متفاوتی متوجه مثبت مثبت، مثبتی مثبت‌اندیش مثبت‌تری مثبت—یا مثل مجسم مجله محدودیت‌هایی محصول محیطتان مختلفی مدام مدتی مدرسه، مدیریت مربوط مرتب مرتبه مردم مردمی مسئله مساوی مشکل مشکلات مطالعه مطمئن مطمئناً مطمئنید مطمئن‌تر معمولاً معنا معناست معنای معنی مقایسه ممکن من مناسب منطقه منطقی منظم منفی منفی‌باف مهارت‌های مهارت‌هایتان مهربان مهم مهمی مواجه موادشیمیایی موارد موثر موجب مورد موسیقی موسیقی‌های موضوع موفق موفق‌تر موفق‌ترین موقتیتان موقعیت موقعیت‌ها مگراینکه می می‌برد می‌بینید می‌تواند می‌توانند می‌توانید می‌خواهید می‌خورید می‌دانند می‌دهد می‌دهداگر می‌دهید می‌رسد می‌رود می‌رود، می‌رود—همه می‌زند می‌سازید می‌شناختید می‌شود می‌شوید می‌فهمید می‌کرده‌اید می‌کردید می‌کند می‌کند می‌کند، می‌کندآنها می‌کند—مثل می‌کنند می‌کنید می‌کنید، می‌کنیم می‌کنیم، می‌گذرانید می‌گویید می‌گیرند ناراحت ناراحتی نالازم نباشد نتایج نتیجه نجای نحوه ندارد ندارند ندارند ندارید نسبت نشان نشست نشوید نظر نفر نفس نقاط نقطه‌ای نمی نمی‌دانید نمی‌کند نمی‌کنید، نمی‌گیرند نه نهادن نو نوجوانی نکته نکرده‌اید نکنید نگاه نگاهی نگرانی نیاز نیازی نیز نیست نیست نیستند ها های هر هربار هست هستند هستید، هفته هم همانطور همه همچنین همیشه همیشگی همین هنرپیشه هنگام هیچ و واقع واقعاً واقعی وانمود واکنش وجود وحشت ورزش ورزشکار، ورزید وقتش وقتی پا پاسخ پایان پایتان پایین پایینی پر پس پنهانتان پوشیدن پول پُر پیدا پیش پیش، پیشرفت چشمی چطور چقدر چند چندنکتهبرایبالابردناعتمادبه‌نفسچندنکتهبرایبالابردناعتمادبه‌نفس چه چون چیز چیزهای چیزهایی چیزی چیست، چیست؟ کار کارتان کارهای کاریشان کافی کاملاً کرد کرد کردن کرده کرده‌اید کردید کرن کس کسانی کسب کسی کشف کمتر کمک کمی کم‌کم کنار کند کند کنند کنید کنید کنید، کنیداین کنیدمی کنید—مثلاً که کودکی کوچک کوچک‌تر کیفیت گاهی گاهی‌اوقات گذشته گردآوری گرفتن گرفته‌اند گفته‌اند گفته‌اید گوش گیرند گیرید یا یاد یک ‌اوقات

   

  

  کانال تلگرام

  منوچهر هادی کنار همسرش یکتا ناصر

  هواشناسی اندروید

  آموزس سس سالسا

  نرم افزار پارتیشن بندی

  

  فال روز

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :