وقتی والدین اشتباه می کنند!

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • وقتی والدین اشتباه می کنند!
 •  

  والدین معمولا تمایلی به عذر خواهی از فرزندشان ندارند. زیرا فکر می کنند که عذر خواهی نشانه ضعف است. هنگامی که وارد یک درگیری ناخواسته می شویم، احساس می کنیم که باید عذرخواهی کنیم تا به درگیری پایان دهیم.

   

  باختن آبرومندانه، اختلاف ظریفی با ضعیف بودن دارد.تغییر عقیده مداوم و عذر خواهی مکرر ممکن است نشانه ضعف باشد. اگر با وجود عذرخواهی باز هم همان رفتار نادرست را ادامه دادید، باید با ایجاد یک دگرگونی در روش تربیتی، رفتار نادرست خود را اصلاح کنید.

  وقتی والدین اشتباه می کنند!

  گاهی اوقات، والدین متوجه می شوند که برخوردی نادرست با فرزندشان داشته اند. عذر خواهی کردن از کودکان باعث می شود که آنها احساس کنند مورد احترام هستند. هر کسی ممکن است اشتباه کند، بنابراین پس از عذر خواهی، رفتار نادرست خود را اصلاح کنید.

  عذر خواهی کردن بسیار راحت تر از این است که اشتباه خود را قبول نکنیم و موضع دفاعی به خود بگیریم و مشکل را پیچیده تر کنیم.

  گاهی ممکن است کودکان بعد از عذر خواهی کینه به دل بگیرند. وقتی از بزرگسالان عذر خواهی شود، آنها به سرعت خشم خود را فرو می خورند. اما کودکان به زمان بیشتری نیاز دارند تا آتش خشم خود را فرو نشانند. وقتی از فرزندتان عذر خواهی کردید، به او فرصت بدهید کمی بیندیشد، بعد به سراغ او بروید. اگر شما را نپذیرفت، باز هم صبر کنید، به زودی پوزش شما را می پذیرد.

  عذر خواهی موجب می شود تا احساس فرزندتان را درک کنید. این برخورد، بهترین هدیه به کودکان است و مجبور نیستید، هزینه ای برای آنان بپردازید.

  والدین بسیار راحت تر از کودکان عذر خواهی می کنند زیرا کودکان اغلب نمی دانند که چرا باید پوزش بخواهند. آنها را تشویق کنید که به رفتار خود بیندیشند و در صورتی که اشتباه کرده بودند، به خطای خود پی ببرند ولی مجبورشان نکنید که از شما عذر خواهی کنند. عذر خواهی بر اثر فشار بی ارزش است زیرا از پشیمان شدن کودک ناشی نشده است. پشیمان شدن از یک رفتار نادرست، بر عذرخواهی برتری دارد.

  پدری می گوید: وقتی از پسر دوساله ام می خواهم که عذر خواهی کند، او سرپیچی می کند و به جای اینکه بگوید معذرت می خواهم، به گوشه ای می رود و پنهان می شود. کودک دو ساله باید چیزهای زیادی درباره عذرخواهی یاد بگیرد. کودکان سه ساله می توانند عذر خواهی کنند ولی باز هم باید بیاموزند که چگونه رفتار خود را تغییر دهند. کودکان چهار ساله نیز می توانند عذر خواهی کنند و می دانند که پس از عذرخواهی کردن باید رفتار خود را نیز اصلاح کنند.

  عذر خواهی کنند. عذر خواهی بر اثر فشار بی ارزش است زیرا از پشیمان شدن کودک ناشی نشده است. پشیمان شدن از یک رفتار نادرست، بر عذرخواهی برتری دارد.

  نکات کلیدی در مورد عذرخواهی

  ** کودکان باید بیاموزند که تنها عذرخواهی کردن به خاطر رفتار ناشایست کافی نیست . بلکه باید رفتار ناشایست خود را نیز اصلاح کنند.

  ** کودکان باید بیاموزند که عذر خواهی معمولی ، مثلا هنگامی که بطور نا خواسته به کسی برخورد می کنند با آن نوع عذر خواهی که نشانه تصمیم آنها در تغییر رفتاری ناپسند است، تفاوت دارد. درک کردن این تفاوت به زمان نیاز دارد.

  ** عذر خواهی کردن کافی نیست. والدین باید درباره این که چه اتفاقی افتاده است با فرزندشان حرف بزنند. صحبت کردن،از تنش های احتمالی در آینده جلوگیری می کند و نتایجی سودمند به ارمغان می آورد.

  ** عذرخواهی فرزندتان را که نشانه حسن نیت اوست بپذیرید. وبا خشونت از او نپرسید چرا این کار را کردی؟ یا چطور توانستی این کار را بکنی؟ اغلب کودکان نمی توانند علت رفتار خود را بیان کنند .ولی توانایی خودداری از آن را دارند.

  منبع:tebyan.net

  وقتی والدین اشتباه می کنند! + 2
  وقتی والدین اشتباه می کنند! – 0

  http://www.delgarm.com/children/children-s-health/5652-وقتی-والدین-اشتباه-می-کنند

  کلمات کلیدی : باختن والدین + ، آبرومندانه، آتش آن آنان آنها آورد آینده اتفاقی اثر احترام احتمالی احساس اختلاف ادامه ارزش ارمغان از است است، اشتباه اصلاح اغلب افتاده ام اما اند او اوست اوقات، اگر ای ایجاد این اینکه با باز باشد باعث باید ببرند بخواهند بدهید بر برای برتری برخورد برخورد، برخوردی بروید بزرگسالان بزنند بسیار بطور بعد بلکه بنابراین به بهترین بودن بودند، بپذیرید بپردازید والدین بکنی؟ بگوید بگیرد بگیرند بگیریم بی بیاموزند بیان بیشتری بیندیشد، بیندیشند تا تر تربیتی، تشویق تصمیم تغییر تفاوت تمایلی تنش تنها توانایی توانستی توانند جای جلوگیری حرف حسن خاطر خشم خشونت خطای خواسته خواهم خواهم، خواهی خواهی، خود خودداری خورند دادید، دارد دارد دارد پدری داردتغییر دارند دارند منبع داشته دانند در درباره درک درگیری دفاعی دل دهند دهیم دو دوساله دگرگونی را راحت رفتار رفتاری رود روش زمان زودی زیادی زیرا ساله سراغ سرعت سرپیچی سه سودمند شدن شما شود شود، شوند شویم، صبر صحبت صورتی ضعف ضعیف ظریفی عذر عذرخواهی عذرخواهی عقیده علت فرزندتان فرزندشان فرصت فرو فشار فکر قبول متوجه مثلا مجبور مجبورشان مداوم مشکل معذرت معمولا معمولی ممکن موجب مورد موضع مکرر می نا ناخواسته نادرست نادرست، ناشایست ناشی ناپسند نتایجی ندارند نشانند نشانه نشده نمی نوع نپذیرفت، نپرسید نکات نکنید نکنیم نیاز نیت نیز نیست نیستید، های هدیه هر هزینه هستند هم همان هنگامی و وارد والدین وبا وجود وقتی وقتیوالدیناشتباهمیکنندوقتیوالدیناشتباهمیکنند ولی پایان پذیرد عذر پس پسر پشیمان پنهان پوزش پی پیچیده چرا چطور چه چهار چگونه چیزهای کار کافی کردن کردن،از کرده کردی؟ کردید، کسی کلیدی کمی کند کند، کنند کنند کنند عذر کنید کنید گاهی کنید عذر کنید، کنیم کنیم گاهی که کودک کودکان کینه گوشه گوید یا یاد یک

   

  

  مرسدس بنز

  مدل مبلمان های شیک

  اس ام اس فلسفی

  سحر قریشی و همسرش

  عکس نوشته

  

  فال حافظ

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :