عوارض و درمان مکیدن انگشت کودک

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • عوارض و درمان مکیدن انگشت کودک
 •  

  وقتی فرزند شما نوزاد است، انگشت مکیدن او برای شما بسیار جالب و جذاب است. اما حالا که به سن مهدکودک یا مدرسه رسیده، نگران شده‌اید که چرا انگشت او دایما در دهانش است. حدود 20 تا 40 درصد کودکان 2 تا 6 سال، انگشت شست خود را می‌مکند.

   

  عوارض و درمان مکیدن انگشت کودک

  مکیدن انگشت در کودک

  به ظاهر انگشت شست خوشمزه‌تر از سایر انگشتان است! اما احتمالا به این دلیل که این انگشت راحت‌تر از سایر انگشتان به دهان می‌رسد، اغلب کودکان شست خود را برای مکیدن انتخاب می‌کنند.

  درباره علت این عادت در کودک، بحث‌های زیادی شده است، اما بیشتر متخصصان معتقدند که مکیدن انگشت به کودکان احساس آرامش و امنیت می‌دهد.

  مکیدن انگشت شست تا سن 2 سالگی جای هیچگونه نگرانی ندارد، بلکه برای حیات نوزاد امری طبیعی، غریزی، ضروری و اجتناب ناپذیر است. در نوزادان تازه متولد شده، این عادت فقط برای رهایی از احساس گرسنگی است و در میان 90 درصد آنها دیده شده می‌شود. اما به طور معمول بعد از سن 6 ماهگی کم و سپس ناپدید می‌شود. اما عده‌ای از آنها همچنان به انگشت مکیدن خود ادامه می‌دهند.

  در بعضی از این کودکان که بیش از 2 تا 3 سال سن دارند، مکیدن انگشت برای ایجاد احساس امنیت و آرامش است. آنها اغلب در هنگام نگرانی، ناراحتی و یا خستگی انگشت خود را می‌مکند. اما عده‌ای دیگر فقط به صورت یک عادت این کار را انجام می‌دهند.

  مکیدن انگشت در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند کمتر است، در نتیجه زندگی در دنیای صنعتی امروز که در آن نوزادان کمتر از شیر مادر بهره می‌برند، یکی از دلایل مهم مکیدن انگشت است

  اثرات مضر مکیدن انگشت پس از 3 سالگی

  تغییر شکل استخوان های فک صورت

  کج درآمدن دندان ها

  نازک شدن دندان

  ایجاد عفونت در اطراف ناخن ها و بیماری های عفونی

  بیرون زدن فک بالا (دندان های فوقانی به سمت بیرون و دندان های پایین به سمت داخل رشد می کنند)

  تاثیر روی رشد کام (سقف دهان)

  نادرست قرار گرفتن زبان

  افتادگی لوزه و در نتیجه خرخر کردن

  باز ماندن دهان و فاصله افتادن میان فک بالا و پایین

  باقی ماندن بلع نوزادی در افراد

  اختلالات گفتاری مثل لکنت زبان

  پینه بستن انگشت

  منحرف شدن انگشت

  راه های درمان

  متخصصان معتقدند که نباید کودک را از مکیدن انگشت مکیدن منع کرد (حداقل تا زمانی که به سن آموزش نرسیده است).

  سن جادویی برای درمان این عادت در کودکان سن 5 سالگی است، زیرا در این سن کودک می‌تواند درک کافی از محیط داشته باشد و مشکلات آتی این عادت را بفهمد.

  نکته‌ای که همه درباره آن اتفاق نظر دارند این است که بهترین راه برای اینکه کودک به انگشت مکیدن ادامه ندهد، این است که به او بگویید این کار را بکند. به او بگویید که انصاف نیست که بقیه انگشت‌ها را نمی‌‌مکی! به او بگویید که مدتی هم بقیه انگشت‌ها را بمکد.

  تقویمی روی یخچال بچسبانید. هر روز که او این کار را نکرد، برایش علامتی بگذارید و اگر تعداد این روزها زیاد شد، به او جایزه بدهید.

  ماده بدمزه‌ای را نوک انگشت او بمالید.

  دستان کودک را با وسیله یا اسباب‌بازی مشغول نگه‌ دارید.

  بعضی وسایل دهانی مخصوص ساخته شده‌اند که روی سقف دهان قرار می‌گیرند. در این حالت لذت کودک از مکیدن انگشت کم می‌شود.

  در مواردی که اضطراب و نگرانی، علت اصلی مکیدن انگشت است، باید مشکل اصلی یعنی علت اضطراب را رفع کرد. بر سر کودک داد نزنید. این کار فقط او را بیشتر عصبی و نگران خواهد کرد و مکیدن انگشت شدیدتر خواهد شد.

  منبع:tebyan.net

  عوارض و درمان مکیدن انگشت کودک + 1
  عوارض و درمان مکیدن انگشت کودک – 1

  http://www.delgarm.com/children/children-s-health/6356-عوارض-و-درمان-مکیدن-انگشت-کودک

  کلمات کلیدی : وقتی (حداقل (دندان (سقف + آتی آرامش آموزش آن آنها اتفاق اثرات اجتناب احتمالا احساس ادامه از اسباب‌بازی است است است) سن است، استخوان اصلی اضطراب اطراف اغلب افتادن افراد اختلالات اما امروز امری امنیت انتخاب انجام انصاف انگشت انگشت راه انگشت منحرف انگشتان انگشت‌ها او اگر ایجاد این اینکه با باشد بالا باید بحث‌های بدمزه‌ای بدهید ماده بر برای برایش بستن بسیار بعد بعضی بفهمد نکته‌ای بقیه بلع بلکه بمالید دستان بمکد تقویمی به بهترین بهره بچسبانید بکند بگذارید بگویید بیرون بیش بیشتر بیماری تا تازه تعداد تغذیه جادویی جالب جای جایزه جذاب حالا حالت حدود حیات خرخر خستگی خواهد خود خوشمزه‌تر داخل داد دارند دارند، دارید بعضی داشته دایما در درآمدن درباره درصد درمان درمان متخصصان درک دلایل دلیل دندان دندان ایجاد دنیای دهان دهان) نادرست دهانش دهانی دیده دیگر را راحت‌تر راه رسیده، رشد رفع رهایی روز روزها روی زبان افتادگی زبان پینه زدن زمانی زندگی زیاد زیادی زیرا ساخته سال سال، سالگی سالگی تغییر سایر سر سقف سمت سن سپس شد منبع شد، شدن شده شده، شده‌اند شده‌اید شدیدتر شست شما شکل شیر صنعتی صورت صورت کج ضروری طبیعی، طور ظاهر عادت عده‌ای عصبی عفونت عفونی بیرون علامتی علت عوارضودرمانمکیدنانگشتکودکعوارضودرمانمکیدنانگشتکودک غریزی، فاصله فرزند فقط فوقانی فک قرار لذت لوزه لکنت مادر ماندن ماهگی متخصصان متولد مثل محیط مخصوص مدتی مدرسه مشغول مشکل مشکلات مضر معتقدند معمول منع مهدکودک مهم مواردی مکیدن می میان می‌برند، می‌تواند می‌دهد مکیدن می‌دهند در می‌دهند مکیدن می‌رسد، می‌شود می‌شود در می‌مکند می‌مکند می‌کنند می‌کنند درباره می‌گیرند ناخن ناراحتی ناپدید ناپذیر نباید نتیجه ندارد، ندهد، نرسیده نزنید نظر نمی‌‌مکی نوزاد نوزادان نوزادانی نوزادی نوک نکرد، نگران نگرانی نگرانی، نگه‌ نیست ها ها نازک های هر هم همه همچنان هنگام هیچگونه و وسایل وسیله پایین پایین باقی پس چرا کار کافی کام کرد کردن باز کم کمتر کنند) تاثیر که کودک کودک به کودک، کودکان گرسنگی گرفتن گفتاری یا یخچال یعنی یک یکی

   

  

  طرز تهیه حلیم بادمجان

  ياس دانلود

  شعر نو

  شکر پنیر

  مدل های آرایش ابرو

  

  فال انبیای الهی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :