ریشه های روانشناختی اختلالات جنسی

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • ریشه های روانشناختی اختلالات جنسی
 •  

  یک روانشناس بالینی اظهار کرد که بیش از ۵۰ درصد اختلالات جنسی افراد، ریشه روانشناختی دارد.

   

  ریشه های روانشناختی اختلالات جنسی

  دکتر رسول روشن با بیان این مطلب و اشاره به اینکه درمان مشکلات، اختلالات و بیماری های جنسی ارتباط تنگاتنگی با علم روانشناسی دارد، تصریح کرد: بسیاری از پزشکان اختلالات و مشکلات جنسی را به عامل فیزیولوژیکی مرتبط می کنند حال آنکه، بدون توجه به مسایل روانی بیمار، مشکلات جنسی افراد قابل درمان نیست.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه درمان مشکلات جنسی افراد نیازمند نسخه های چند رشته ای و چند تخصصی است، حضور روانشناسان، متخصصان زنان و زایمان، کارشناسان مذهبی، اورولوژیست ها و … در فرآیند درمان لازم است.

  ● عوامل درهم تنیده اختلالات جنسی

  اختلالات زناشویی و مشکلات جنسی موضوعات در هم تنیده ای هستند؛ یعنی نمی توان مرز مشخصی برای آنها در نظر گرفت. وقتی زن و شوهری در کنار هم باشند و مشکلات رفتاری داشته باشند و مشکلات رفتاری داشته باشند قطعا این مشکلات بر روابط جنسی شان تاثیر می گذارد؛ همانطورکه در صورت وجود مشکلات جنسی در روابط زناشویی افراد، مشکلات رفتاری نیز به وجود می آید.

  از طرف دیگر، مشکلات جنسی هر چند از دو دسته عوامل جسمانی و روانی ریشه می گیرد اما، این عوامل در هم تنیده هستند و مرز مشخصی ندارند. عوامل جسمانی دخیل در مشکلات جنسی می تواند به اختلالات روانی منجر شود همانطور که، اختلالات روانی می تواند عوامل جسمانی به وجود بیاورد یا تشدید کند.

  زمانی که ما با چنین مجموعه در هم تنیده ای سر و کار داریم نمی توانیم به دنبال علت واحد برای اختلالات جنسی بگردیم و به تبع آن درمان این اختلالات نیز با توجه به عوامل مختلف امکانپذیر است. درمانگر باید به مسایل روانی و مسایل جسمانی همراه با هم توجه داشته باشد و اساسا توصیه می شود برای درمان اختلالات جنسی یک تیم متشکل از متخصصان پزشکی و روانشناسان و حتی آسیب شناسان مسایل اجتماعی حضور داشته باشند.

  با این وجود، می توان تاثیر عوامل جسمانی یا روانی را در افراد مختلف متفاوت و میزان آن را کم یا زیاد دانست. در مردان زیر ۵۰ سال که با مشکلات جنسی روبرو هستند، نقش عوامل روانی پررنگ تر است حال آنکه برای مردان بالای ۵۰ سال نقش عوامل جسمانی بیشتر می شود. اما در مورد زنان، بیشتر، عوامل روانی تاثیرگذار است تا عوامل جسمانی.

  در شرایط فعلی با دو دسته از افرادی که دچار اختلالات جنسی هستند، مواجهیم. جوانان مجرد زیر ۲۵ سال یکی از این گروه ها هستند. اختلالات جنسی در این افراد بیشتر جنبه روانی دارد. تصویر ذهنی این افراد از بدنشان دچار مشکل شده یا به دلیل داشتن روابط جنسی ناسالم وضعیت بدنی آنها اختلال پیدا کرده است.

  این افراد اغلب فکر می کنند مشکلات جسمانی دارند و معمولا در دام افراد سودجو و موسسات تبلیغاتی که برای فروش داروها و محصولاتشان چنین چیزی را تبلیغ می کنند، می افتند. اما باید در قالب مشاوره به این افراد توصیه شود که نقش عوامل روانی را جدی بگیرند و بدانند درصد بالایی از اختلالات جنسی ریشه روانی دارد.

  دسته دومی که در زمینه مسایل جنسی مشکلات جدی دارند، افراد متاهلی هستند که نمی توانند روابط زناشویی داشته باشند. ریشه مشکلات این افراد هم اغلب روانی است و مشکلات آنها، هر چند جدی باشد، توسط روانشناسان قابل درمان است.

  برای درمان اختلالات جنسی مهم این است که ریشه مشکلات به درستی شناخته شود. خیلی وقت ها ریشه ها به درستی کشف نمی شود ودرمان ها نه تنها کارساز نیست که به مشکلات افراد می افزاید. اگر ریشه ها به درستی شناخته شود، اصلا جای نگرانی نیست و مشکلات افراد به راحتی حل می شود.

  موضوع مهم دیگر در درمان اختلالات جنسی توجه به زوج و نه یک نفر است. درمانگر با توجه به عوامل مختلف در فرآیند درمان می تواند مشکل همسرانی که در روابط جنسی خود مشکل دارند، حل کند.

  منبع:ماهنامه سپیده دانایی

  ریشه های روانشناختی اختلالات جنسی + 0
  ریشه های روانشناختی اختلالات جنسی – 0

  http://www.delgarm.com/psychology/psychology-of-marriage/5857-ریشه-های-روانشناختی-اختلالات-جنسی

  کلمات کلیدی : دکتر یک + آسیب آن آنها آنها، آنکه آنکه، آید از اجتماعی اختلال اختلالات ارتباط از اساسا است است است این است برای است، اشاره اصلا اظهار اغلب افتند افراد افراد، افرادی افزاید اما اما، امکانپذیر اورولوژیست اگر ای این اینکه با باشد باشد، باشند باشند با بالای بالایی بالینی باید بدانند بدنشان بدنی بدون بر برای بسیاری به بگردیم بگیرند بیان بیاورد بیش بیشتر بیشتر، بیمار، بیماری تا تاثیر تاثیرگذار تبع تبلیغ تبلیغاتی تخصصی تر تشدید تصریح تصویر تنها تنگاتنگی تنیده توان تواند توانند توانیم توجه توسط توصیه تیم جای جدی جسمانی جسمانی در جنبه جنسی جنسی اختلالات جوانان حال حتی حضور حل خاطرنشان خود خیلی دارد دارد دارد دسته دارد، دارند دارند، داروها داریم داشتن داشته دام دانایی دانست دخیل در درستی درصد درمان درمانگر درهم دسته دلیل دنبال دو دومی دچار دیگر دیگر، ذهنی را راحتی رسول رشته رفتاری روابط روانشناختی روانشناس روانشناسان روانشناسان، روانشناسی روانی روبرو روشن ریشه ریشههایروانشناختیاختلالاتجنسیریشههایروانشناختیاختلالاتجنسی زایمان، زمینه زن زناشویی زنان زنان، زوج زیاد زیر سال سر سودجو سپیده شان شده شرایط شناخته شناسان شود شود موضوع شود، شوهری صورت طرف عامل علت علم عوامل فرآیند فروش فعلی فکر فیزیولوژیکی قابل قالب قطعا لازم ما متاهلی متخصصان متشکل متفاوت مجرد مجموعه محصولاتشان مختلف مذهبی، مرتبط مردان مرز مسایل مشاوره مشخصی مشکل مشکلات مشکلات، مطلب معمولا منجر مهم مواجهیم مورد موسسات موضوعات می میزان ناسالم ندارند نسخه نظر نفر نقش نمی نه نگرانی نیازمند نیز نیست نیست وی ها های هر هستند هستند، هستند؛ هم همانطور همانطورکه همراه همسرانی و واحد وجود وجود، ودرمان وضعیت وقت وقتی پررنگ پزشکان پزشکی پیدا چند چنین چیزی کار کارساز کارشناسان کرد کرده کشف کم کنار کند زمانی کند منبعماهنامه کنند کنند، که که، گذارد؛ گرفت گروه گیرد یا یعنی یک یکی ●

   

  

  عکس های خنده دار

  دیا میرزا

  بهترین پارک های آبی دنیا

  مرورگر گوگل کروم

  کانال تلگرام

  

  فال روز

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :