رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!
 •  

  در این روزگار، همه حرف خوب می زنند اما آنچه برای دیگران توصیه، نصیحت و سخنرانی می کنند در عمل ناقص اجرا می شود. درست مثل روشنفکری ایرانی، که مثل بعضی چیزهای دیگر در مملکت ما، ناقص متولد شده است؛ مرور رفتار زشتی که به جهت تکرار تبدیل به فرهنگ فردی ما شده است. اما با کنار گذاشتن آنها می توان دنیای جدیدی را برای خود و کائنات ساخت.

   رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

  رفتار بد و رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری

  ۱. (رفتار بد)هیچکس عقل کل نیست

  در این جهان و بین مخلوقات خداوند، از شما بهتر نیز وجود دارد. بعضی از ما تصور می کنیم خدا فقط ما را با نهایت درایت و تفکر آفریده است. نشانه دانایی؛ اقرار به نادانی و ناتوانی در برابر دانش حقیقی کائنات است. در بارگاه حضرت عشق، آنها که ندانستند، به نادانی خویش اعتراف کردند اما شیطان که فرشته مغرور خداوند بود به تصور دانایی خویش، جاهلانه عمل کرد.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۲. (رفتار بد)با یک بار دیدن یک نفر، قضاوت نکنیم

  یکی از کارهای زشتی که معمولاً ما انجام می دهیم، قضاوت غیر عادلانه درباره افرادی است که شاید فقط یک بار آنها را دیده باشیم! این نهایت ظلم در حق شخصی است که نمی شناسیمش. آن قدر مطمئن قضاوت می کنیم و به شایعات دامن می زنیم! هیچ اشکالی ندارد که در اظهارنظرهایمان درباره سایرین، عجله نکنیم و برای حرمت و آبروی افراد احترام قائل شویم.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۳. (رفتار بد)کارشناس چند رشته نباشیم

  یک اتفاق زشت در کشور ما خود متخصص انگاری خودمان در زمینه های مختلف است. راستی چرا در بیست موضوع متعدد، یک نفر ثابت احساس می کند که خبره است؟ شاید این نیز شهامت بخواهد که وقتی فردی در موضوعی از ما سوالی پرسید، به او بگوییم که «نمی دانم، بلد نیستم، نیاز به تحقیق و مطالعه دارم».

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۴. (رفتار بد)مصرف زیاد، نشان شخصیت هست؟

  خارج شدن از جاده اعتدال و میانه روی در هر زمینه ای زشت است. خود را اسیر مارک ها و برندها کردن، بسیار زشت است. بعضی از همسران و مادران ما، آن قدر درگیر وسواس تمیزی و مرتب بودن می شوند که فراموش می کنند، روح زندگی خانوادگی شان، در حال مرگ است! درست و به اندازه مصرف کردن را جایگزین بیماری خرید مدل های جدید کنید.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۵. (رفتار بد)همیشه فقط حق با ماست؟

  همه حق دارند در مسیر احقاق حق خود، تلاش کنند. اما زشتی رفتار برخی از ما این است که همواره حق خود می دانیم که در هر مجادله ای، تصور کنیم حق با ماست. برای لحظه ای به موضوع فکر کنید که چند بار جمله «من اشتباه کردم حق با شماست» را شنیده اید؟ زشت است که فردی همیشه حق را برای خویش بداند!

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۶.(رفتار بد) تفریحی، معتاد هیچ چیز نشویم

  خیلی از زشتی های جهان شوخی شوخی جدی می شود. تمام سیگاری ها و معتادان هیچ وقت فکر نمی کردند قرار است در مرداب رفتاری گرفتار شوند که خارج شدن از آن انگیزه مردانه و سلیقه زنانه می خواهد. پس حواس مان به رفقای نارفیق و تفریحاتی که مثل از چاله در چاه افتادن است باشد. این نیز رفتار زشتی است که علیرغم دانستن مان، اما به دلایل مختلف به هر پدیده سرگرم کننده معتاد شویم حتی اگر آن چیز ساعت ها تلویزیون نگاه کردن باشد، که بی تردید به ضرر ماست.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۷. (رفتار بد)فقط منافع خودمان را جدی نگیریم

  همه آنها که زباله اتومبیل خود را در خیابان یا در قلب طبیعت رها می کنند باور دارند که منافع شخصی شان مهمتر از منافع جمعی و ملی است. اگر منافع جمعی ما کمی مهمتر از تامین نیازها و خواسته های خودمان بود بسیاری از کارهای زشتی که تاکنون بعضی از ما انجام داده ایم دیگر اجرایی نمی شد، خلاف های رانندگی سرعت ها و سبقت ها را به خاطر بیاورید. بسیاری از حوادث جاده ای به بهانه و دلیل اجابت منافع آنی و فردی افراد است.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۸. (رفتار بد)به بهانه انجام احکام، اخلاق را فراموش نکنیم

  با آن همه خدای کوچک و بزرگی که بیش از ظهور آخرین پیامبر الهی در مکه وجود داشت و سختگیری بزرگان قریش جهت انجام احکام و رفتارهای خاص مورد نظرشان، چه دلیل موجب ایجاد ضرورت بعثت پیامبر اعظم (ص) و نیز پذیرش دین جدید در بین مردم شد؟ حلقه مفقوده بشر در آن زمان و شاید اکنون، مفهوم «اخلاق» است. اخلاق، دلیل بعثت و ارسال رسالت جدید بوده و هست. حال آیا می شود به بهانه اجرای احکام، اخلاق را کنار گذاشت؟

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۹. (رفتار بد)تغییر از دیگران شروع نخواهد شد

  با همه اشکالاتی که اطراف ما وجود دارد اما گروهی فکر می کنند برای اصلاح امور باید اتفاقی از بالا رخ دهد. انگار ما خود نمی توانیم مبنای تغییر باشیم. برای برطرف کردن زشتی نباید به سایرین و تلاش از ما بهتران متکی بود. این نیز یک رفتار زشت است که ما گناه همه ضعف ها را به گردن دیگران بیندازیم و نیز جهت تحول، توقع داشته باشیم که دولت مثلاً افسردگی یا ناآرامی روحی و نداشتن برنامه برای شادی و تفریح پایان هفته ما را تغییر دهد.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۱۰. (رفتار بد)فردای طبیعت را فدای هوس امروزمان نکنیم

  گاهی برخی از ما فراموش می کنیم که طبیعت، امانت و هدیه الهی برای همه نسل هاست. اما بعضی افراد باور دارند که حرمت یک دیگ براساس جوشیدن یا نجوشیدن برای ما تعیین می شود. کنار دریا، میان جنگل و حتی در کوچه منتهی به خانه مان، بی توجهی به طبیعت و آلودگی زیست محیطی، نوعی خودکشی و دیگر کشی است.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۱۱. (رفتار بد)دروغ مصلحتی، با هر منطقی مصلحت نیست

  در ادبیات دینی ما بی نمازی، بی حجابی، بی محاسنی و خیلی بدی های دیگر؛ دشمنی با خدا و بدترین گناه، ذکر نشده بلکه دروغ و دروغگویی عنوان شده است. پس به هیچ بهانه ای نمی توان دروغ گفت: دروغ برای هر کسی و به خصوص برای کسی که خود از زشتی دروغ می گوید زشت تر است اما کسی که خود مدعی زشتی دروغ و همچنین گوینده دروغ است در واقع دروغ و دروغگویی را برای دیگران زشت می داند و نه برای خود. چنین فردی با دروغ دیگر سعی می کند دروغ ثابت شده خویش را کتمان کند.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۱۲. (رفتار بد)اخمو و عصبانی بودن، نشانه وقار نیست!

  یک رفتار زشت که به جهت تکرار زیاد، متاسفانه به عادت و فرهنگ فردی ما تبدیل شده؛ خود درگیری مزمن است. همیشه اخمو بودن و با عصبانیت برخورد کردن، ما را از دیگران جدا می کند. اگر مدیر یا بزرگتر یک خانواده هستید، بد نیست که شخصیت خود را از عینک دیگران ببینید. جدی بودن با عصبانی بودن متفاوت است. معمولاً آدم هایی که ایست قلبی یا سکته قلبی می کنند همان هایی هستند که با لبخند قهر کرده اند.

   

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید!

   

  ۱۳. (رفتار بد)کمتر حرف درست بزنیم و بیشتر درست عمل کنیم

  در روزگاری که همه حرف خوب می زنند، خوب عمل کردن باید بیش از پیش مورد توجه مان باشد. یکی دیگر از رفتارهای زشت دیگری که می توان آن را کنار گذاشت، کمتر حرف زدن و بیشتر عمل کردن است. توفیق حرف های معلمان و مربیان تربیتی را باید در تربیت فرزندان و خانواده ایشان جستجو کرد. نکته دیگر، اظهارنظر نکردن درباره همه موضوعاتی که «می دانیم» یا «نمی دانیم» است! اولین گام خردمندی؛ تفکر و سکوت است.

  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید! + 4
  رفتار بد،رفتارهای بد و عادت های بد رفتاری خود را بشناسید و تغییر دهید! – 0

  http://www.delgarm.com/psychology/family-counseling/18474-رفتار-بد-و-رفتارهای-بد-و-عادت-های-بد-رفتاری

  کلمات کلیدی : در (رفتار (ص) + «اخلاق» «من «می «نمی آبروی آخرین آدم آفریده آلودگی آن آنها آنچه آنی آیا اتفاق اتفاقی اتومبیل اجابت اجرا اجرای اجرایی احترام احساس احقاق احکام احکام، اخلاق اخلاق، اخمو ادبیات ارسال از است است است؛ است؟ اسیر اشتباه اشکالاتی اشکالی اصلاح اطراف اظهارنظر اظهارنظرهایمان اعتدال اعتراف اعظم افتادن افراد افرادی افسردگی اقرار الهی اما امانت امروزمان امور انجام اند اندازه انگار انگاری انگیزه او اولین اکنون، اگر ای ای، ایجاد اید؟ ایرانی، ایست ایشان ایم این با بار بارگاه باشد باشد، باشیم بالا باور باید ببینید بخواهد بد بد) بد)اخمو بد)با بد)به بد)تغییر بد)دروغ بد)فردای بد)فقط بد)مصرف بد)همیشه بد)هیچکس بد)کارشناس بد)کمتر بداند بدترین بدی برابر براساس برای برخورد برخی برطرف برنامه برندها بزرگان بزرگتر بزرگی بزنیم بسیار بسیاری بشر بعثت بعضی بلد بلکه به بهانه بهتر بهتران بود بودن بودن، بوده بگوییم بی بیاورید بیست بیش بیشتر بیماری بین بیندازیم تامین تاکنون تبدیل تحقیق تحول، تر تربیت تربیتی تردید تصور تعیین تغییر تفریح تفریحاتی تفریحی، تفکر تلاش تلویزیون تمام تمیزی توان توانیم توجه توجهی توصیه، توفیق توقع تکرار ثابت جاده جاهلانه جایگزین جدا جدی جدید جدیدی جستجو جمعی جمله جنگل جهان جهت جوشیدن حال حتی حجابی، حرف حرمت حضرت حق حقیقی حلقه حوادث حواس خارج خاص خاطر خانه خانواده خانوادگی خبره خدا خداوند خداوند، خدای خردمندی؛ خرید خصوص خلاف خواسته خواهد خوب خود خود، خودمان خودکشی خویش خویش، خیابان خیلی داده دارد دارم» دارند داشت داشته دامن دانایی دانایی؛ داند دانستن دانش دانم، دانیم دانیم» در درایت درباره درست دروغ دروغگویی درگیر درگیری دریا، دشمنی دلایل دلیل دنیای دهد دهد دهیم، دولت دیدن دیده دین دینی دیگ دیگر دیگر، دیگر؛ دیگران دیگری ذکر را راستی رانندگی رخ رسالت رشته رفتار رفتاربدورفتارهایبدوعادتهایبدرفتاریرفتاربدورفتارهایبدوعادتهایبدرفتاری رفتارهای رفتاری رفتاری رفقای رها روح روحی روزگار، روزگاری روشنفکری روی زباله زدن زشت زشتی زمان زمینه زنانه زندگی زنند زنند، زنیم زیاد، زیست ساخت ساعت سایرین سایرین، سبقت سختگیری سخنرانی سرعت سرگرم سعی سلیقه سوالی سکته سکوت سیگاری شادی شان شان، شاید شایعات شخصی شخصیت شد با شد، شد؟ شدن شده شده؛ شروع شما شماست» شناسیمش شنیده شهامت شوخی شود شوند شویم شویم شیطان ضرر ضرورت ضعف طبیعت طبیعت، ظلم ظهور عادت عادلانه عجله عشق، عصبانی عصبانیت عقل علیرغم عمل عنوان عینک غیر فدای فراموش فردی فرزندان فرشته فرهنگ فقط فکر قائل قدر قرار قریش قضاوت قلب قلبی قهر لبخند لحظه ما ما، مادران مارک ماست ماست ماست؟ همه مان مان، مبنای متاسفانه متخصص متعدد، متفاوت متولد متکی مثل مثلاً مجادله محاسنی محیطی، مختلف مخلوقات مدعی مدل مدیر مربیان مرتب مرداب مردانه مردم مرور مرگ مزمن مسیر مصرف مصلحت مصلحتی، مطالعه مطمئن معتاد معتادان معلمان معمولاً مغرور مفقوده مفهوم ملی مملکت منافع منتهی منطقی مهمتر موجب مورد موضوع موضوعاتی موضوعی مکه می میان میانه ناآرامی ناتوانی نادانی نارفیق ناقص نباشیم یک نباید نجوشیدن نخواهد ندارد نداشتن ندانستند، نسل نشان نشانه نشده نشویم خیلی نصیحت نظرشان، نفر نفر، نمازی، نمی نه نهایت نوعی نکته نکردن نکنیم نکنیم با نکنیم گاهی نکنیم یکی نگاه نگیریم همه نیاز نیازها نیز نیست نیست در نیست یک نیستم، ها هاست های هایی هدیه هر هست هست؟ خارج هستند هستید، هفته همان همسران همه همواره همچنین همیشه هوس هیچ و واقع وجود وسواس وقار وقت وقتی پایان پدیده پذیرش پرسید، پس پیامبر پیش چاله چاه چرا چند چنین چه چیز چیزهای کائنات کارهای کتمان کرد کرد کردم کردن کردن، کردند کرده کسی کشور کشی کل کمتر کمی کنار کند کند کنند کنند، کننده کنید کنید کنیم کنیم در که کوچه کوچک گام گذاشت، گذاشت؟ گذاشتن گردن گرفتار گروهی گفت گناه گناه، گوید گوینده یا یک یکی

   

  

  پیتزا مکزیکی

  کنترل دیابت

  عکس جدید نازنین بیاتی

  شعر نو

  ستاره های هالیوود

  

  فال حافظ اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :