راهکارهایی برای تقویت تمرکز و یادگیری

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • راهکارهایی برای تقویت تمرکز و یادگیری
 •  

  در مقاله جدیدی که در نشریه «هافینگتون پست» به چاپ رسیده تلاش شده تا به این پرسش که چطور می‌توان مغز خود را به بالاترین حد کارآیی رساند، پاسخ داده شود.

  در این مقاله چند راهکار عملی و امکانپذیر برای افزایش قابلیت مغز به منظور یادگیری بیشتر در مدت زمان کوتاه‌تر و نیز افزایش قدرت تمرکز، شرح داده شده است.

  هافینگتون پست بر همین اساس سه راهکار ساده را برای ارتقای عملکرد مغز پیشنهاد کرده که به قرار زیر است:

   

  راهکارهایی برای تقویت تمرکز و یادگیری

  – از بخش منطقی مغزتان بهره ببرید؛

  «پاول همرنس» استادیار دانشکده رواپزشکی دانشگاه هاروارد می‌گوید: به‌هم‌ریختگی و آشفتگی ذهنی اغلب ناشی از اضطراب و ترس است. با انجام اموری نظیر بررسی حساب‌های بانکی یا مرور فهرست وظایف روزانه شغلی یا خانگی، کارایی بخشی از مغز که مربوط به انجام امور منطقی‌ است افزایش می‌یابد و در نتیجه تفکر منطقی به انجام موثرتر وظایف می‌انجامد. بهتر است اولین کاری که در آغاز روز انجام می‌دهید این باشد که وظایف آن روز را به نوبت در ذهن خود مرور کنید.

   

  – فهرست کارهای روزانه را در ذهن خود مرتب کنید؛

  تهیه فهرستی از انجام وظایف روزانه در مغز به فعال شدن آن بخش از مغز که مربوط به استفاده از اطلاعات پیچیده است، کمک می‌کند. تلاش کنید تا وظایف خود را به ترتیب مرور کنید. در این مواقع بهتر است از انجام کارهای جانبی خودداری کنید.

   

  – به خودتان زنگ تفریح بدهید؛

  پاول همرنس می‌گوید که به رغم قدرت چشمگیر مغز، این عضو محدودیتی هم در رابطه با کارهایی که انجام می‌دهد، دارد. وی می‌گوید: بیشتر افراد بالغ تنها می‌توانند حدود ۶۰ دقیقه بر یک موضوع تمرکز کنند. وی پیشنهاد می‌دهد که برای ارتقای تمرکز خود، هر ۶۰ دقیقه کارتان را متوقف کرده و برای مثال چرخی در اطراف بزنید. هر فعالیت جدیدی در این حین می‌تواند به راه‌اندازی دوباره مغز و آماده کردن آن برای بازگشت به سوی کاری که در حال انجام آن بوده، یاری رساند.

   

  راهکارهایی برای تقویت تمرکز و یادگیری

   

  جدا از سه پیشنهاد فوق که بیشتر جنبه ذهنی دارند، چند پیشنهاد عملی دیگر نیز ارائه شده که به راحتی انجام‌پذیر و کاربردی هستند. با عمل به راهکارهای پیشنهادی زیر نیز می‌توان میزان تمرکز و کارایی مغز را افزایش داد. این راهکارها به شرح زیر است:

  – بر خلاف تصور اکثر مردم، تمرکز کردن در محیط بسیار آرام چندان ممکن نیست. صداهای اطراف اگرچه نباید زیاد بلند باشد اما محیط فعال و دارای انرژی، نسبت به محیط های بی‌حرکت و ساکت به افزایش تمرکز و ارتقای فعالیت بیشتر ذهن کمک می‌کند.

   

  راهکارهایی برای تقویت تمرکز و یادگیری

   

   

  – موقع تمرکز کردن، چیزی بجوید. وقتی موقع تمرکز آدامس بجوید نتیجه تمرکز بهتر خواهد بود.

   

  – سه بار در هفته و هر بار برای مدت یک ساعت به فعالیت‌های بدنی نظیر دویدن، پیاده‌روی سریع یا دوچرخه‌سواری بپردازید. این کار را مدت شش ماه ادامه دهید. این کار تا ۲۰ درصد سرعت یادگیری شما را افزایش می‌دهد.

   

  – صحبت با خود موقع یادگیری یک موضوع جدید می‌تواند فرآیند یادگیری را موثرتر کند. بر اساس یک تحقیق، حتی دونده‌هایی که هنگام دویدن با خود حرف می‌زنند، سریعتر می‌دوند. منظور از حرف زدن با خود استفاده از کلماتی کلیدی نظیر «خوبه»، «عالیه»، «حالا شد» و یا «همین جوری درسته» است.

   

  – اگر زبان دیگری جز زبان مادری خود می‌دانید در مواقعی که خصوصا می‌خواهید منطقی باشید از آن زبان برای فکر کردن استفاده کنید. مثلا هنگامی که می‌خواهید تصمیمی مالی بگیرید.

  راهکارهایی برای تقویت تمرکز و یادگیری + 5
  راهکارهایی برای تقویت تمرکز و یادگیری – 1

  http://www.delgarm.com/psychology/family-counseling/27055-تقویت-تمرکز-و-یادگیری

  کلمات کلیدی : + «حالا «خوبه»، «عالیه»، «هافینگتون «همین «پاول آدامس آرام آشفتگی آغاز آماده آن ادامه ارائه ارتقای از اساس است است است، استادیار استفاده اضطراب اطراف اطلاعات اغلب افراد افزایش اما امور اموری امکانپذیر انجام انجام‌پذیر انرژی، اولین اکثر اگر اگرچه این با بار بازگشت باشد باشید بالاترین بالغ بانکی ببرید؛ بجوید بخش بخشی بدنی بدهید؛ بر برای بررسی بزنید بسیار بلند به بهتر بهره به‌هم‌ریختگی بود بوده، بپردازید بگیرید بیشتر بی‌حرکت تا تحقیق، ترتیب ترس تصمیمی تصور تفریح تفکر تقویتتمرکزویادگیریتقویتتمرکزویادگیری تلاش تمرکز تمرکز، تنها تهیه جانبی جدا جدید جدیدی جز جنبه جوری حال حتی حد حدود حرف حساب‌های حین خانگی، خصوصا خلاف خواهد خود خود، خودتان خودداری داد داده دارای دارد دارند، دانشکده دانشگاه در درسته» درصد دقیقه دهید دوباره دونده‌هایی دوچرخه‌سواری دویدن دویدن، دیگر دیگری ذهن ذهنی را رابطه راحتی راهکار راهکارها راهکارهای راه‌اندازی رساند رساند، رسیده رغم رواپزشکی روز روزانه زبان زدن زمان زنگ زیاد زیر ساده ساعت ساکت سرعت سریع سریعتر سه سوی شد» شدن شده شرح شش شغلی شما شود صحبت صداهای عضو عمل عملکرد عملی فرآیند فعال فعالیت فعالیت‌های فهرست فهرستی فوق فکر قابلیت قدرت قرار مادری مالی ماه متوقف مثال مثلا محدودیتی محیط مدت مربوط مرتب مردم، مرور مغز مغز، مغزتان مقاله ممکن منطقی منطقی‌ منظور مواقع مواقعی موثرتر موضوع موقع میزان می‌انجامد می‌توان می‌تواند می‌توانند می‌خواهید می‌دانید می‌دهد می‌دهد می‌دهد، می‌دهید می‌دوند می‌زنند، می‌کند می‌کند می‌گوید می‌یابد ناشی نباید نتیجه نسبت نشریه نظیر نوبت نیز نیست هاروارد هافینگتون های هر هستند هفته هم همرنس همرنس» همین هنگام هنگامی و وظایف وقتی وی پاسخ پاول پرسش پست پست» پیاده‌روی پیشنهاد پیشنهادی پیچیده چاپ چرخی چشمگیر چطور چند چندان چیزی کار کارآیی کارایی کاربردی کارتان کارهای کارهایی کاری کردن کردن، کرده کلماتی کلیدی کمک کند کنند کنید کنید کنید؛ که کوتاه‌تر یا یادگیری یاری یک

   

  

  پوست پرتقال

  اس ام اس عاشقانه انتظار

  نرم افزار پارتیشن بندی

  خشکی واژن

  مرسدس بنز

  

  فال تاروت اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :