راههای غلبه بر مشکلات زناشویی

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • راههای غلبه بر مشکلات زناشویی
 •  

  برای داشتن آینده ای بهتر و روشن تر، باید یاد بگیرید که زندگی را به شکل متفاوت تری دنبال کنید. برای این منظور شما باید رفتارها و اعمالی که در زندگی و رابطه زناشویی تان موثر نیستند؛ با رفتارها و کارهای جدید و مفید عوض کنید. آیا حاضرید که از این دور تکراری بیرون آیید و جای پای تان را تغییر دهید؟ پس زمان آن فرا رسیده است که به شیوه ای متفاوت کار را آغاز کنید و ….

  راههای غلبه بر مشکلات زناشویی

  جای پای‌تان را تغییر دهید:

  حتی شادترین پیوندها هم مشکلات و کشمکش های زناشویی را به نحوی تجربه خواهند کرد . مشکلات مالی، خانوادگی و کاری همگی می تواند نوعی تنش به روابط زوجین وارد نمایند.

  اما همسرانی که بدون کار روی مواردی همچون کشمکش و اختلافاتشان و بدون افزایش نزدیکی و صمیمیت شان با یکدیگر، به زندگی مشترک ادامه می دهند روزی از خواب بیدار می شوند و درمی یابند که در مسیر و دوری یکنواخت و تکراری حرکت می کنند. آنان در زندگی شان گیر افتاده اند و یکدیگر را تحمل می کنند. کجا می توانند بروند و چه کاری می توانند بکنند؟ چه کسی را دارند؟ ازدواج انها به صورت یک ازمون از میزان طاقت و بردباری شان و همچنین تحمل شان در برابر خستگی و یکنواختی در می آید.

  لذا برای داشتن آینده ای بهتر و روشن تر، باید یاد بگیرید که زندگی را به شکل متفاوت تری دنبال کنید. برای این منظور شما باید رفتارها و اعمالی که در زندگی و رابطه زناشویی تان موثر نیستند؛ با رفتارها و کارهای جدید و مفید عوض کنید. آیا حاضرید که از این دور تکراری بیرون آیید و جای پای تان را تغییر دهید؟ پس زمان آن فرا رسیده است که به شیوه ای متفاوت کار را آغاز کنید.

  تلاش زوجین برای غلبه بر مشکلات می تواند پیوند آنها را مستحکم تر و بهتر نمایند. در عین اینکه هیچ راه حل تضمینی و یا کوتاه مدت (سریع) برای حل مشکلات زناشویی وجود ندارد اما می توانید به اتفاق هم، کارهایی انجام دهید که به بهتر شدن ارتباط و پیوند شما کمک شایانی کند.

  ** کاملا صادقانه و راحت (بی دغدغه) با هم تعامل داشته باشید. درباره نواحی و زمینه هایی از زندگی تان که هر دو نسبت به آن خرسند هستید و نیز نواحی که تصور می کنید نیاز به قدری بهبود و تصحیح دارد با هم گفتگو کنید. این اولین و مهم ترین کاری است که می تواند به شما کمک کند که بفهمید ازدواج تان دچار مشکل شده است. همچنین این فرصت را دارید که برای حل مشکلات تان صرفنظر از نوع این مشکل، با هم تعامل کنید. به همسرتان نشان دهید که میل دارید با هم و از طریق تعامل و گفتگو مشکلتان را حل کنید.

  **مهمترین عوامل مشاجرات تان را بشناسید. این امر به شما شانس یادگرفتن نحوه حل مشکلات با یکدیگر را که خود یک مهارت مهم در بهبود ازدواج است می آموزد. در پیوندهای مختلف زمینه های اختلاف یکسان نیست اما در عین حال زمینه های مشترک عبارتند از شرایط مالی، فرزندان و استخدام و اشتغال. به عنوان مثال اگر یک عامل اصلی دعوا نحوه تربیت فرزند باشد لازم است با هم سعی کنید و همکاری نمایید و سراغ مواردی که هر دوی شما از انجام آن راضی هستید و یا فکر می کنید نیازمند تقویت است بروید.

  ** بیاموزید که با هم مصالحه و توافق کنید و در عین حال با روشی معقول و منطقی با هم گفتگو و مذاکره نمایید. بپذیرید که هر کدام شما تفاوت های خودش را دارد و چگونگی مدیریت این تفاوتها موضوع اصلی است. بحث و گفتگو برای یک پیوند و رابطه می تواند مفید باشد البته زمانی که به طریقی درست و بی عیب انجام شود. بدون حل و فصل رها کردن یک مشکل حل نشده تنها به تنش ختم می شود و مشکل در جایی دیگر و به شکلی دیگر خودش را نشان خواهد داد.

  فرصتی را برای گذراندن وقت با هم اختصاص دهید. حتی اگر این فرصت به اندازه یک گپ کوتاه یا خوردن یک چای یا یک وعده غذا با هم باشد. زوجین باید در انجام کارهای روزمره و مسئولیتهای منزل از هم پیشی بگیرند و مدد رسان هم باشند

  ** بیاموزید که آنچه را که می خواهید به روشی توام با آرامش و مهربانی بیان کنید. ابراز کردن خواسته ها به همسر یک بخش خیلی مهم در زندگی شادکام است. در عین اینکه ممکن است شما دو نفر به عنوان یک زوج روی یک نکته به توافق و سازگاری برسید اما هیچ یک از شما شک ندارید که هر یک علاقمندی های خاص خود را دارید. ضمن اینکه مصالحه و توافق امتیاز بزرگی است اما مهم این است که زوجین علاقمندی های یکدیگر را کشف و شناسایی کنند نه اینکه بدون آنکه حرفی بزنند تنها آنچه را که دوست ندارند به منظور حفظ صلح و آرامش تحمل کنند و یا خواسته های خود را ابراز نکنند. تامین خواسته های طرف مقابل باعث شادکامی و خوشحالی شما نیز می شود اما یادتان باشد که هر از چندگاهی لازم است که هر یک از شما پیگیر خواسته های خود باشید.

  ** فرصتی را برای گذراندن وقت با هم اختصاص دهید. حتی اگر این فرصت به اندازه یک گپ کوتاه یا خوردن یک چای یا یک وعده غذا با هم باشد. زوجین باید در انجام کارهای روزمره و مسئولیتهای منزل از هم پیشی بگیرند و مدد رسان هم باشند. این موضوع می تواند در مواردی از جمله بچه دار شدن که توام شدن یکباره نقش پدر و مادری و زن و شوهری را به دنبال دارد، از اهمیت زیادی برخوردار باشد. زمانی را برای همدیگر قرار دهید و سعی کنید حداقل ماهی یکبار بیرون بروید و کاری را که هر دو به آن علاقه دارید و از آن لذت می برید انجام دهید.

  منبع : زندگی ایرانی

  راههای غلبه بر مشکلات زناشویی + 0
  راههای غلبه بر مشکلات زناشویی – 1

  http://www.delgarm.com/psychology/psychology-of-marriage/10914-راههای-غلبه-بر-مشکلات-زناشویی

  کلمات کلیدی : برای (بی (سریع) + آرامش آغاز آموزد آن آنان آنها آنچه آنکه آیا آید لذا آینده آیید ابراز اتفاق اختصاص اختلاف اختلافاتشان ادامه ارتباط از ازدواج ازمون است استخدام اشتغال اصلی اعمالی افتاده افزایش البته اما امتیاز امر انجام اند اندازه انها اهمیت اولین اگر ای ایرانی این اینکه با باشد باشند باشند باشید باشید باعث باید بحث بخش بدون بر برابر برای برخوردار بردباری برسید بروند بروید بروید برید بزرگی بزنند بشناسید بفهمید به بهبود بهتر بپذیرید بچه بکنند؟ بگیرند بگیرید بی بیاموزید بیان بیدار بیرون تامین تان تجربه تحمل تر تر، تربیت تری ترین تصحیح تصور تضمینی تعامل تغییر تفاوت تفاوتها تقویت تنش تنها توافق توام تواند توانند توانید تکراری جای جایی جدید جمله حاضرید حال حتی حداقل حرفی حرکت حفظ حل خاص خانوادگی ختم خرسند خستگی خواب خواسته خواهد خواهند خواهید خود خودش خوردن خوشحالی خیلی داد فرصتی دار دارد دارد، دارند؟ دارید داشتن داشته در درباره درست درمی دعوا دغدغه) دنبال دهند دهید دهید حتی دهید منبع دهید؟ دو دور دوری دوست دوی دچار دیگر را رابطه راحت راضی راه راههایغلبهبرمشکلاتزناشوییراههایغلبهبرمشکلاتزناشویی رسان رسیده رفتارها رها روابط روزمره روزی روشن روشی روی زمان زمانی زمینه زن زناشویی زندگی زوج زوجین زیادی سازگاری سراغ سعی شادترین شادکام شادکامی شان شانس شایانی شدن شده شرایط شما شناسایی شود شوند شوهری شک شکل شکلی شیوه صادقانه صرفنظر صلح صمیمیت صورت ضمن طاقت طرف طریق طریقی عامل عبارتند علاقمندی علاقه عنوان عوامل عوض عیب عین غذا غلبه فرا فرزند فرزندان فرصت فرصتی فصل فکر قدری قرار لازم لذت مادری مالی، ماهی متفاوت مثال مختلف مدت مدد مدیریت مذاکره مسئولیتهای مستحکم مسیر مشاجرات مشترک مشکل مشکل، مشکلات مشکلتان مصالحه معقول مفید مقابل ممکن منزل منطقی منظور مهارت مهربانی مهم مواردی موثر موضوع می میزان میل نحوه نحوی ندارد ندارند ندارید نزدیکی نسبت نشان نشده نفر نقش نمایند نمایند اما نمایید نه نواحی نوع نوعی نکته نکنند نیاز نیازمند نیز نیست نیستند؛ ها های هایی هر هستید هم هم، همدیگر همسر همسرانی همسرتان همچنین همچون همکاری همگی هیچ و وارد وجود وعده وقت پای پای‌تان پدر پس پیشی پیوند پیوندها پیوندهای پیگیر چای چندگاهی چه چگونگی کار کارهای کارهایی کاری کاملا کجا کدام کرد کردن کسی کشف کشمکش کمک کند کند کنند کنید کنید تلاش کنید مهمترین که کوتاه گذراندن گفتگو گپ گیر یا یابند یاد یادتان یادگرفتن یک یکبار یکباره یکدیگر یکدیگر، یکسان یکنواخت یکنواختی

   

  

  زیرنویس فارسی

  آموزش بالا بردن سرعت دانلود شبانه

  ته چین ماکارونی

  طالع بینی سال 2017

  استخدام

  

  فال روزانه

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :