خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید
 •  

   

  ‌یک روان شناس کودک گفت: نگرش خانواده‌ باید نسبت به حرف‌هایی که کودک در حطیه خیال پردازی‌هایش می‌گوید مثبت  باشد و خیال پردازی را یک امر منفی تلقی نکنند.                                                                                           

   
                                                                                       خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید
   
   
  علی راکی ، با بیان اینکه دیدگاه‌های متفاوتی در خصوص موضوع خیال پردازی و یا تخیل در میان روان شناسان و خانواده‌ها وجود دارد، اظهار کرد: برخی روان شناسان و خانواده‌ها معتقدند که خیال پردازی ممکن است منجر به این شود که فرد مسیر صحیح زندگی را طی نکند و همیشه به دنبال رویا پردازی باشد.
   
  وی افزود: برخی دیگر از روان شناسان و خانواده‌ها معتقدند که رویا پردازی و خیال پردازی کمک بسیاری به ذهن در خلق ایده‌های نو و جدید می‌کند و خلاقیت فرد را افزایش می‌دهد.
   
  خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید
   
  این روان شناس کودک با بیان اینکه به نظر می‌آید که بر اساس تحقیقات نظر دوم به واقعیت نزدیک‌تر است، اضافه کرد: هر چه رویاها و خیال پردازی در افراد بیشتر باشد خلاقیت نیز در افراد بیشتر شکل می‌گیرد و معمولا در تکنیک‌های افزایش خلاقیت از رویا پردازی نیز استفاده می‌شود و از فرد خواسته می‌شود تمام رویاها و اهداف خود را به زبان بیاورد حتی اگر آن فکرها از نظر بسیاری خنده دار و بی‌معنا باشد.
   

  خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید

   
  راکی با اشاره به اینکه یکی از تکنیک‌های افزایش خلاقیت رویا پردازی است، گفت: رویا پردازی به شرطی می‌تواند به افزایش خلاقیت کمک کند که مثبت و جهت دار و رویاها در جهت خلق یک خلاقیت مثبت شکل گرفته باشد.
   
  وی با بیان اینکه در برخی خانواده‌ها والدین درک درستی از نحوه برخورد با خیال پردازی‌های کودکان ندارند و با دید تمسخر آمیز با کودک خیال پرداز رفتار می‌کنند، ادامه داد: برخی والدین با یک دید منفی با این موضوع برخورد می‌کنند و به جای هدایت رویاها در مسیر رشد و افزایش خلاقیت کودک، او را از خیال پردازی منع می‌کنند.
   
  این روان شناس کودک با بیان اینکه اگر خیال پردازی در جنبه‌های مختلف مثبت صورت گیرد می‌تواند موثر واقع شود، اضافه کرد: معمولا خیال پردازی‌ها زمانی به سمت توهم زایی می‌روند که فرد کمبودهای عاطفی داشته باشد.
   
  راکی خاطر نشان کرد: برای نمونه ممکن است کودک تصور کند که پدر و مادر و یا شرایط دیگری دارد، این نوع خیال پردازی یک زنگ خطر و علامت هشداری برای خانواده‌ است و نشان می‌دهد والدین وظایف‌شان را نسبت به کودک درست انجام نداده‌اند.

  خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید
   
  وی افزود: کودک باید در حیطه‌های اجتماعی، عاطفی، تحصیلی و جسمی رشد مناسبی داشته باشند و اگر کودک در یکی از این موارد با مشکل روبرو شود و کمبودهایی را احساس کند به دلیل این ضعف، خیال پردازی می‌کند.
   
   
  خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید
   
  این روان شناس کودک با بیان اینکه این دسته خیال پردازی‌ها مشکل ساز است، تصریح کرد: والدین می‌توانند از این خیال پردازی‌های کودک پی به نقاط ضعف او ببرند؛ درصورتی که خیال پردازی جنبه رشدی داشت آن را برطرف کنند و اگر نشان از کمبودهای عاطفی کودک می‌داد، با برنامه ریزی آن را جبران کنند.

   راکی با بیان اینکه نگرش والدین نسبت به خیال پردازی کودک باید مثبت شود و خیال پردازی را یک امر منفی تلقی نکنند، ادامه داد: خیال پردازی می‌تواند به خصوص اگر خیال پردازی‌های شغلی باشد منجر به پیشرفت‌های شغلی شود، بنابراین والدین باید بسترهایی که کودک برای خیال پردازی نیاز دارد را فراهم کنند.

  خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید + 1
  خیال‌پردازی کودکان را منفی تلقی نکنید – 1

  http://www.delgarm.com/psychology/successful-parents/110615-خیال‌پردازی-کودکان-را-منفی-تلقی-نکنید

  کلمات کلیدی : خیال‌پردازی ‌یک + ، آمیز آن اجتماعی، احساس ادامه از اساس است است، استفاده اشاره اضافه اظهار افراد افزایش افزود امر انجام اهداف او اگر ایده‌های این اینکه با باشد باشد باشند باید ببرند؛ بر برای برخورد برخی برطرف برنامه بسترهایی بسیاری بنابراین به بیان بیاورد بیشتر بی‌معنا تحصیلی تحقیقات تخیل تصریح تصور تلقی تمام تمسخر توهم تکنیک‌های جای جبران جدید جسمی جنبه جنبه‌های جهت حتی حرف‌هایی حطیه حیطه‌های خاطر خانواده‌ خانواده‌ها خصوص خطر خلاقیت خلق خنده خواسته خود خیال خیال‌پردازیکودکانرامنفیتلقینکنیدخیال‌پردازیکودکانرامنفیتلقینکنید داد دار دارد دارد، داشت داشته در درست درستی درصورتی درک دسته دلیل دنبال دوم دید دیدگاه‌های دیگر دیگری ذهن را راکی رشد رشدی رفتار روان روبرو رویا رویاها ریزی زایی زبان زمانی زندگی زنگ ساز سمت شرایط شرطی شغلی شناس شناسان شود شود، شکل صحیح صورت ضعف ضعف، طی عاطفی عاطفی، علامت علی فراهم فرد فکرها مادر متفاوتی مثبت مختلف مسیر مشکل معتقدند معمولا ممکن مناسبی منجر منع منفی موارد موثر موضوع میان می‌آید می‌تواند می‌توانند می‌داد، می‌دهد می‌دهد می‌روند می‌شود می‌کند می‌کند می‌کنند می‌کنند، می‌گوید می‌گیرد نحوه نداده‌اند ندارند نزدیک‌تر نسبت نشان نظر نقاط نمونه نو نوع نکند نکنند نکنند، نکنید نگرش نیاز نیز هدایت هر هشداری همیشه و واقع واقعیت والدین وجود وظایف‌شان وی پدر پرداز پردازی پردازی‌ها پردازی‌های پردازی‌هایش پی پیشرفت‌های چه کرد کمبودهای کمبودهایی کمک کند کنند که کودک کودک، کودکان گرفته گفت گیرد یا یک یکی

   

  

  هواشناسی اندروید

  دانلود گوگل پلی استور اندروید

  قارچ خور اندروید

  نشانه ارضا شدن در زنان

  مدل مبلمان های شیک

  

  فال حافظ با معنی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :