تا دیر نشده کودکتان را مسولیت پذیر کنید!

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • تا دیر نشده کودکتان را مسولیت پذیر کنید!
 •  

  تا دیر نشده کودکتان را مسولیت پذیر کنید!

   

  مسولیت پذیر کردن کودک

   

  شکی نیست که شما فرزندتان را با تمام وجود دوست دارید و می‌خواهید هر آنچه او می‌خواهد و شما نداشته‌اید نثارش کنید تا هرگز احساس کمبود نکند. اما هر چیزی بهایی دارد. اگر بخواهید بدون محدودیت تمام خواسته‌های فرزندتان را برآورده کنید. دیگر نیازی برایش باقی نمی‌ماند و در این وضع جایی برای خوشحالی و امیدواری او نیز نخواهد ماند.

   

  وقتی او در انتظار هیچ چیز نیست از داشتن چیزی نیز خوشحال نخواهد شد و این برای زندگی آینده او تهدیدی بزرگ محسوب می‌شود. پس بهتر است گاهی اوقات مدتی برای داشتن چیزی منتظر بماند و گاهی نیز بداند که خواسته مهمترش را می‌گیرد و رسیدن به تمام چیزهای مورد نظرش برایش با هم میسر نیست.

   

  تشویق و اهمیت دادن به فرزندان به منظور تقویت عزت نفس آنها خوب است، اما نباید در این امر زیاده‌روی کنید. زیرا بدین ترتیب انتظارات آنها را از خود افزایش می‌دهید و وقتی آنها نتوانند به این انتظارات بیش از حد جامه عمل بپوشانند، دچار احساس شکست و یاس و افسردگی می‌شوند. بتدریج شادابی خود را از دست خواهند داد و امیدشان برای رسیدن به دستاوردهای جدید در زندگی کاهش می‌یابد. پس از آنچه کسب می‌کنند خوشحال شوید و آنها را در جهت رسیدن به خواسته‌هایشان تشویق نمایید اما بیش از حد فراتر از واقعیات نروید.

  تا دیر نشده کودکتان را مسولیت پذیر کنید!

  گاهی اوقات والدین تصور می‌کنند محبت در این است که همه کارها و مسوولیت‌های زندگی را به تنهایی به دوش بکشند تا جایی که فرزندشان برای شستن جورابهایش یا تمیز کردن اتاقش از آنها پول توجیبی بیشتری می‌خواهد. فرزندان باید بیاموزند که خانواده یک واحد است و همه باید به نوعی در رسیدگی به آن و پیشبرد اهداف مشترک شریک باشند و هرکس به نوبه خود کارهایش را انجام دهد و کمکی به دیگری بکند. در غیر این صورت فرزندتان در انجام کارها و مشاغل محوله‌اش در آینده دچار مشکل خواهد شد و در ضمن تبدیل به فردی خودخواه می‌شود که همواره از دیگران توقع دارد و تشکر و قدردانی را هرگز نمی‌آموزد زیرا همواره طلبکار است.

  بسیاری از والدین تصور می‌کنند اگر فرزندشان با مشکلی مواجه شود و آنها آن را حل نکنند روحیه فرزندشان آسیب می‌بیند. اما آنها با این کار دقیقا فرزندی ضعیف تحویل اجتماع می‌دهند.
  فرزندان هم باید بدانند که کارها و مشکلاتشان را خودشان حل کنند تا مسوولیت امور خود را به عهده بگیرند، باید بدانند این‌که کارهایشان را به خودشان محول کنید به این معنی نیست که آنها را دوست ندارید.

  تا دیر نشده کودکتان را مسولیت پذیر کنید! + 1
  تا دیر نشده کودکتان را مسولیت پذیر کنید! – 0

  http://www.delgarm.com/psychology/successful-parents/18929-مسولیت-پذیر-کردن-کودک

  کلمات کلیدی : مسولیت + آسیب آن آنها آنچه آینده اتاقش اجتماع احساس از است است است، افزایش افسردگی اما امر امور امیدشان امیدواری انتظار انتظارات انجام اهداف اهمیت او اوقات اگر این این‌که با باشند باقی باید بتدریج بخواهید بداند بدانند بدون بدین برآورده برای برایش بزرگ بسیاری بماند به بهایی بهتر بپوشانند، بکشند بکند بگیرند، بیاموزند بیش بیشتری تا تبدیل تحویل ترتیب تشویق تشکر تصور تقویت تمام تمیز تنهایی تهدیدی توجیبی توقع جامه جایی جدید جهت جورابهایش حد حل خانواده خواسته خواسته‌های خواسته‌هایشان خواهد خواهند خوب خود خودخواه خودشان خوشحال خوشحالی داد دادن دارد دارید داشتن در دست دستاوردهای دقیقا دهد دوست دوش دچار دیگر دیگران دیگری را رسیدن رسیدگی روحیه زندگی زیاده‌روی زیرا شادابی شد شریک شستن شما شود شوید شکست صورت ضعیف ضمن طلبکار عزت عمل عهده غیر فراتر فردی فرزندان فرزندتان فرزندشان فرزندی قدردانی ماند وقتی محبت محدودیت محسوب محول محوله‌اش مدتی مسولیتپذیرکردنکودکمسولیتپذیرکردنکودک مسوولیت مسوولیت‌های مشاغل مشترک مشکل مشکلاتشان مشکلی معنی منتظر منظور مهمترش مواجه مورد میسر می‌بیند می‌خواهد می‌خواهید می‌دهند می‌دهید می‌شود می‌شوند می‌کنند می‌گیرد می‌یابد نباید نتوانند نثارش نخواهد ندارید نداشته‌اید نروید نظرش نفس نمایید نمی‌آموزد نمی‌ماند نوبه نوعی نکند نکنند نیازی نیز نیست نیست تشویق هر هرکس هرگز هم همه همواره هیچ و واحد واقعیات والدین وجود وضع وقتی پذیر پس پول پیشبرد چیز چیزهای چیزی کار کارها کارهایش کارهایشان کاهش کردن کسب کمبود کمکی کنند کنید که کودک شکی گاهی یا یاس یک

   

  

  مدل مبلمان های شیک

  مرورگر گوگل کروم

  اس ام اس فلسفی

  اشعار تصویری

  پورتال خبری

  

  فال تاروت اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :