بچه تا چه سنی میتونه پیش مامانش بخوابه؟

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • بچه تا چه سنی میتونه پیش مامانش بخوابه؟
 •  

  یکی از روانشناسان در این باره می گوید:

  معمولا تا یک سا لگی کودک باید کاملا در دسترس مادر باشد. مادر باید صدای او را بشنود و به راحتی متوجه تقلا و احساس نیاز او شود .ازیک سالگی به بعد این تغییر ، به روحیه کودک بستگی دارد . همه کودکان به راحتی قبول نمی کنند که اتاق مادر را ترک کنند یا از او دور شوند .

   

  بچه تا چه سنی میتونه پیش مامانش بخوابه؟

  از قالبهای سنتی و قالبهای غربی که گاهی با فرهنگمان همخوانی ندارد باید جدا پرهیز کنیم. باید ببینیم فرزندمان چه شخصیتی دارد. آیا می پذیرد یا می ترسد و گریه می کند و وحشت زده می شود ؟

  اگر چنین است مادر باید در اتاق کودک بخوابد . اینها مواردی نیست که ازنظر سنی زمان مشخصی داشته باشد، یعنی بگویم حتما راس دوسالگی باید کودک را در اتاق جداگانه بخوابانیم. باید در این باره باید انعطاف داشت!

  برخی از کودکان با بالاتر رفتن سنشان توانسته اند از مادر جدا شوند وحتی در بعضی از فرهنگها ، بچه ها در هفت سالگی توانسته اند اتاق جداگانه را بپذیرند.

  باید از افراط و تفریط بپرهیزیم، یعنی نه از بدوتولد فرزند را از مادر جدا کنیم و نه اجازه دهیم تا هفت سالگی در کنار مادر بخوابد.

  درفرهنگ ما معمولا بچه ها در سه سالگی این جابه جایی را بهتر می پذیرند ولی استثناء هم وجود دارد. یعنی همان طور که بزرگسالان با هم تفاوت دارند، کودکان نیز با هم متفاوتند و رفتارشان با یکدیگر فرق دارد.

  مثلا برخی از بچه ها خیلی دیرتر این جابه جایی را می پذیرند. در مورد این کودکان به والدین توصیه می شود که اگر فرزندتان حاضر نیست جدا از شما بخوابد، بهتراست شما در اتاق اوبخوابید و نگذارید که اودر اتاق شما بخوابد و عادت کند و جدا کردن او از خودتان به یک مشکل تبدیل شود. کاملا آزادانه در اتاق او بخوابید، برایش داستان بگویید و نوازشش کنید، زیرا کودکان از سنین پایین به همدم نیاز دارند.

  برای کودکان پیش از سن دبستان، قبل ازآنکه به خواب بروند، در اتاق خودشان داستان می گوییم و نوازششان می کنیم و بعد به اتاق خودمان می رویم. در این حالت بچه ها اصرار زیادی دارند که حتما باید فردا شب هم پیش من باشید و تا صبح بمانید. در این صورت نباید اصرارکنیم که حتما باید جدا باشیم. به او بگویید که یکی دوبار دیگر هم می آیم ودر اتاقت می خوابم.

  منبع : سلامت نیوز

  بچه تا چه سنی میتونه پیش مامانش بخوابه؟ + 3
  بچه تا چه سنی میتونه پیش مامانش بخوابه؟ – 0

  http://www.delgarm.com/children/children-s-health/6568-بچه-تا-چه-سنی-میتونه-پیش-مامانش-بخوابه؟

  کلمات کلیدی : از یکی + ، ؟ اگر آزادانه آیا آیم اتاق اتاقت اجازه احساس از ازآنکه ازنظر ازیک است استثناء اصرار اصرارکنیم افراط اند انعطاف او اوبخوابید اودر اگر این اینها با باره باشد باشد، باشید باشیم بالاتر باید ببینیم بخوابانیم بخوابد بخوابد درفرهنگ بخوابد، بخوابید، بدوتولد برایش برخی بروند، بزرگسالان بستگی بشنود بعد بعضی بمانید به بهتر بهتراست بپذیرند باید بپرهیزیم، بچه بچهتاچهسنیمیتونهپیشمامانشبخوابه؟بچهتاچهسنیمیتونهپیشمامانشبخوابه؟ بگویم بگویید تا تبدیل ترسد ترک تغییر تفاوت تفریط تقلا توانسته توصیه جابه جایی جدا جداگانه حاضر حالت حتما خواب خوابم منبع خودتان خودشان خودمان خیلی دارد دارد مثلا دارند دارند برای دارند، داستان داشت برخی داشته دبستان، در دسترس دهیم دوبار دور دوسالگی دیرتر دیگر را راحتی راس رفتارشان رفتن روانشناسان روحیه رویم زده زمان زیادی زیرا سا سالگی سلامت سن سنتی سنشان سنی سنین سه شب شخصیتی شما شود شوند صبح صدای صورت طور عادت غربی فردا فرزند فرزندتان فرزندمان فرق فرهنگمان فرهنگها قالبهای قبل قبول لگی ما مادر متفاوتند متوجه مشخصی مشکل معمولا من مواردی مورد می نباید ندارد نمی نه نوازشش نوازششان نگذارید نیاز نیز نیست نیوز ها هفت هم همان همخوانی همدم همه و والدین وجود وحتی وحشت ودر ولی پایین پذیرد پذیرند پرهیز پیش چنین چه کاملا کردن کنار کند کنند کنید، کنیم که کودک کودکان گاهی گریه گوید معمولا گوییم یا یعنی یک یکدیگر یکی

   

  

  سلفی بازیگران

  دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی

  دانلود فیلم Trolls 2016

  پوست پرتقال

  شکر پنیر

  

  فال انبیا اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :