بررسی افراد سمعی،بصری و لمسی،شما جز کدام دسته هستید؟

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • بررسی افراد سمعی،بصری و لمسی،شما جز کدام دسته هستید؟
 •  

  افراد سمعی بصری لمسی:دنیای امروز دنیای ارتباطات است. ۷۵٪ اوقات روزانه ما ، صرف ارتباط با دیگران می شود و شاید بتوان گفت ۷۵٪ موفقیتهای ما به روابطمان وابسته است . وقتی ما بتوانیم ارتباطی صمیمانه برقرار کنیم ؛ بالطبع پیشنهادهای جالبی نیز به ما داده خواهد شد . ازدواجی مناسب ، شغلی عالی فکری نو و خلاق . برنامه ای تفریحی و …

  خود شما بارها شاهد بوده اید که اشخاصی در کمترین زمان ، چنان در دیگران تاثیر مثبت و خوبی گذاشته اند که به راحتی برای در خواستهایی بزرگ پاسخ مثبت دریافت کرده اند و حال آنکه افراد دیگری ، علیرغم ارتباط طولانی چنین شانسی نداشته اند ! خودتان هم گاهی وقتها پیشنهادهای جالب خود را به دوستان قدیمی ، همکاران باسابقه و یا اعضای خانواده نداده اید بلکه این پیشنهاد ها را به کسانی داده اید که تازه با شما آشنا شده اند اما در پهنه قلب شما نفوذ کرده اند.

  بررسی افراد سمعی،بصری و لمسی،شما جز کدام دسته هستید؟

  افراد سمعی بصری لمسی

  تمام افرادی که ما با آنها در ارتباطیم به دنبال گمشدهٔ خود در این دنیای بزرگ می گردند. خود ما نیز به دنبال کسی هستیم که اگر اوقاتی را با او سپری می کنیم این دقایق از بهترین ها و به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی مان باشد و هر چه شناخت ما از خود و سپس از اطرافیان بیشتر باشد ارتباطمان شکل بهتری به خود می گیرد. اگر بتوانیم در چند برخورد اول مخاطب مان را بشناسیم شاید بتوانیم از تنش و درگیری های بعدی جلوگیری کرده باشیم و یا شاید سرعت برقراری ارتباطمان بیشتر باشد.

  افراد را از نظر روحی می توانیم به سه دسته ۱ – بصری ۲ – سمعی ۳ – لمسی تقسیم کنیم و این از ضروری ترین دانستنی ها می باشد. ممکن است کسی هر سه حالت را داشته باشد اما به طور حتم یکی از این حالتها غالب است . حالا ببینیم که این کیفیت ها چگونه اند:

   

  افراد بصری :

  بصری ها افرادی هستند که بیشتر به کیفیتهای دیداری توجه دارند و تصاویر برایشان بیشتر جلب نظر می کند . از آنچه دیده اند بیشتر صحبت می کنند . هیجانی ترند . سریعتر صحبت می کنند . از حرکات دست بسیار استفاده می کنند و می کوشند سخنان خود را با حرکات به تصویر بکشند. چون سرعت کلامشان با سرعت تصاویر متحرک ذهنی شان برابر نیست ، معمولا ً برای بیان اندیشه های خود شتاب دارند ، برخی کلمات را حذف می کنند و آنچه را می گویند به گونه ایست که مخاطب تصویر آن را در ذهن خود ببیند .

  افراد بصری به رفتار ما ، به ظاهر ما و هر آنچه به چشم می آید ، بیشتر توجه می کنند . اینکه رفتار ما چقدر محترمانه است ، آیا به احترامشان بلند میشویم ؟ آیا چهره مان از دیدنشان شاد میشود ؟ آیا لباسهایمان تمیز و ظاهری آراسته داریم برایشان بسیار با اهمیت است . بصری ها عاشق گل اند . دوستدار هدیه اند . به اینکه از دید دیگران چگونه اند خیلی اهمیت می دهند . بصری ها ، تصویری اند . با آنها باید پر شورتر و پر هیجان تر بود . باید خیلی خلاصه گفت . توضیح و تفسیر زیاد ، حوصله آنها را سر می برد.

  وقت بصری ها را نگیرید . مقصود خود را زود اعلام کنید . آرامش افراطی و شل بودن ، بصری ها را کلافه می کند . آنها عاشق هیجان اند . اگر می خواهید در افراد بصری نفوذ کنید ، اگر می خواهید حرف شما را بهتر بپذیرند و در خواست شما را اجابت کنند و اگر می خواهید با آنها صمیمی شوید در اجرای آنچه گفتیم بکوشید .

   

  بررسی افراد سمعی،بصری و لمسی،شما جز کدام دسته هستید؟

   

  افراد سمعی :

  این افراد بیشتر به کیفیتهای شنیداری توجه دارند و از آنچه شنیده اند بیشتر صحبت می کنند . کلام و طنین و آهنگ را به خاطر می سپارند . هیجان آرامتری دارند . آهسته صحبت می کنند و سعی می کنند که بیانشان شیوا و رسا باشد و به گفتار خود ، توجه خاصی نشان می دهند . سمعی ها ، به گفتار ما توجه خاصی دارند . به تحسین ها ، تقدیر ها ، تشکر ها ، به آنچه پشت سرشان گفته شده . به کنا یه ها ، به طعنه ها ، به گفتار مؤدبانه و محترمانه . به اظهار علاقه گفتاری . به جمله (دوستت دارم ) ، به گفتار نغز ، به کلام شیرین . به لحن و طنین . به موسیقی و خوش آهنگی صدا . با سمعی ها کمی آرامتر از بصری ها صحبت کنید اما مراقب باشید که خیلی هم آرام نشوید . خلاصه نکنید اما شرح و تفسیر فراوان هم ندهید . فصاحت و بلاغت را در سخن از یاد نبرید . تشویقتان بیشتر کلامی باشد . یک ( آفرین ) برای یک سمعی هزار مرتبه بیشتر ازیک شاخه گل می ارزد . به گفتار آنها بیشتر از بقیه گوش می دهید چون آنها خوش سخن هستند.

  برای سمعی ها ، احترام کلامی مهمتر از احترام رفتاری است . تند صحبت کردن با آنها ، بی ادبی تلقی می شود . علاوه بر آنکه آن را نشانه اضطراب و نبود آرامش می دانند .

   

  بررسی افراد سمعی،بصری و لمسی،شما جز کدام دسته هستید؟

   

  لمسی ها :

  این افراد ؛ بیشتر به کیفیتهای لمسی توجه می کنند . از آنچه لمس کرده اند بیشتر حرف می زنند و هیجانشان خیلی کم است . خیلی آرام اند . حتی یک نوع رخوت و سستی را می توان درآنها دید . احساس آنها از دیگران عمیق تر است و در ملایمت آنها متانت نیز هست . شاید بتوان گفت که لمسی ها از بصری ها متنفرند ! لمسی ها با آنچه با دست و تن حس می کنند خیلی میانه گرمی دارند . یک حمام آب گرم بیش از هر چیز دیگر ، او را در خلوت خود شاد می کند.

  لمسی ها را باید در آغوش کشید . دستانشان را به گرمی فشرد و دست تحسین و صمیمیت بر پشتشان زد . آنقدر که با نوازش و در آغوش کشیدن و بوسیدن ؛ می توان محبت را به لمسی ها ابراز کرد با هدیه و گفتن ( دوستت دارم ) نمی توان . هل دادن و تنه زدن ، آنچنان موجب آزارشان میشود که گویی تیر خورده اند . آنها ملایم صحبت می کنند و احساسات عمیقی دارند .

  برای نفوذ در دیگران ، باید کیفیت احساس مخاطبمان را بشناسیم و بر اساس آن با او رفتار کنیم. همه ی ما می خواهیم که محبت کنیم و در دل دیگران نفوذ داشته باشیم اما چون هر کدام از ما به زبان خود محبت می کند و براساس کیفیت حسی خود آن را ابراز می کند ؛ صمیمیت اتفاق نمی افتد . بنابر این مهمترین شرط نفوذ به دنیای دیگران ، درک و شناسایی کیفیت احساسی فرد مقابل است و سپس عمل کردن بر اساس آن .

   

  بررسی افراد سمعی،بصری و لمسی،شما جز کدام دسته هستید؟ + 14
  بررسی افراد سمعی،بصری و لمسی،شما جز کدام دسته هستید؟ – 0

  http://www.delgarm.com/psychology/family-counseling/111292-افراد-سمعی-بصری-لمسی

  کلمات کلیدی : افراد این برای بصری خود ( (دوستت ) + ، ؛ ؟ آب آراسته آرام آرامتر آرامتری آرامش آزارشان آشنا آغوش آفرین آن آنقدر آنها آنچنان آنچه آنکه آهسته آهنگ آهنگی آیا آید ابراز اتفاق اجابت اجرای احترام احترامشان احساس احساسات احساسی ادبی ارتباط ارتباطات ارتباطمان ارتباطی ارتباطیم ارزد از ازدواجی ازیک اساس است استفاده اشخاصی اضطراب اطرافیان اظهار اعضای اعلام افتد افراد افرادسمعیبصریلمسیافرادسمعیبصریلمسی افرادی افراطی اما امروز اند اند اند اندیشه اهمیت او اوقات اوقاتی اول اگر ای اید ایست این اینکه با بارها باسابقه باشد باشد افراد باشید باشیم بالطبع باید ببیند ببینیم بتوان بتوانیم بر برابر براساس برای برایشان برخورد برخی برد برقرار برقراری برنامه بزرگ بسیار بشناسیم بصری بعدی بقیه بلاغت بلند بلکه بنابر به بهتر بهتری بهترین بود بودن بوده بوسیدن بپذیرند بکشند بکوشید بی بیان بیانشان بیش بیشتر تاثیر تازه تحسین تر ترند ترین تشویقتان تشکر تصاویر تصویر تصویری تفریحی تفسیر تقدیر تقسیم تلقی تمام تمیز تن تند تنش تنه توان توانیم توجه توضیح تیر جالب جالبی جلب جلوگیری جمله حال حالا حالت حالتها حتم حتی حذف حرف حرکات حس حسی حمام حوصله خاصی خاطر خانواده خلاصه خلاق خلوت خواست خواستهایی خواهد خواهید خواهیم خوبی خود خودتان خورده خوش خیلی دادن داده دارم دارند داریم داشته دانستنی دانند در درآنها درک درگیری دریافت دست دستانشان دسته دقایق دل دنبال دنیای دهند دهید دوستان دوستت دوستدار دید دیداری دیدنشان دیده دیگر دیگران دیگری ذهن ذهنی را راحتی رخوت رسا رفتار رفتاری روابطمان روحی روزانه زبان زد زدن زمان زندگی زنند زود زیاد سخن سخنان سر سرشان سرعت سریعتر سستی سعی سمعی سه سپارند سپری سپس شاخه شاد شان شانسی شاهد شاید شتاب شد شده شرح شرط شغلی شل شما شناخت شناسایی شنیداری شنیده شود شورتر شوید شکل شیرین شیوا صحبت صدا صرف صمیمانه صمیمی صمیمیت ضروری طعنه طنین طور طولانی ظاهر ظاهری عاشق عالی علاقه علاوه علیرغم عمل عمیق عمیقی غالب فراوان فرد فشرد فصاحت فکری قدیمی قلب لباسهایمان لحظات لحن لمس لمسی لمسی لمسیدنیای مؤدبانه ما مان ماندنی متانت متحرک متنفرند مثبت محبت محترمانه مخاطب مخاطبمان مراقب مرتبه معمولا مقابل مقصود ملایم ملایمت ممکن مناسب مهمتر مهمترین موجب موسیقی موفقیتهای می میانه میشود میشویم نبرید نبود نداده نداشته ندهید نشان نشانه نشوید نظر نغز نفوذ نمی نو نوازش نوع نکنید نگیرید نیز نیست ها های هدیه هر هزار هست هستند هستند هستیم هل هم همه همکاران هیجان هیجانشان هیجانی و وابسته وقت وقتها وقتی ً ٪ پاسخ پر پشت پشتشان پهنه پیشنهاد پیشنهادهای چشم چقدر چنان چند چنین چه چهره چون چگونه چیز کدام کرد کردن کرده کسانی کسی کشید کشیدن کلافه کلام کلامشان کلامی کلمات کم کمترین کمی کنا کند کند لمسی کنند کنید کنیم که کوشند کیفیت کیفیتهای گاهی گذاشته گردند گرم گرمی گفت گفتار گفتاری گفتن گفته گفتیم گل گمشدهٔ گوش گونه گویند گویی گیرد ی یا یاد یه یک یکی

   

  

  دانلود انیمیشن Trolls 2016

  زیرنویس فارسی

  دانلود فیلم Trolls 2016

  بهنوش طباطبایی بعد از طلاق

  بهترین پارک های آبی دنیا

  

  فال حافظ اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :