با این 10 روش از شیر گرفتن کودک راحت میشود

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • با این 10 روش از شیر گرفتن کودک راحت میشود
 •  

  با این 10 روش از شیر گرفتن کودک راحت میشود

   

  از شیر گرفتن کودک

  کار سختی است اما همه‌ی مادرها بالاخره باید روزی کودک‌شان را از شیر بگیرند. بچه‌ها باید عادت کنند از غذای خانواده بخورند تا رشد سریع‌تری داشته باشند.

   

   

  غذای کمکی

  از شیر گرفتن نوزاد معمولاً کار ساده‌ای نیست زیرا جدای از شیر خوردن، کودک وابستگی‌هایی به مادر و آغوش او پیدا کرده است که به راحتی از آن دل نمی‌کند. بعضی از بچه‌ها به راحتی شیر خوردن را ترک می‌کنند اما برخی دیگر در دوره‌ای طولانی و با سختی‌های بسیار، راضی به خوردن غذاهای دیگر می‌شوند. برخی از اصول روان‌شناختی می‌تواند برای از شیر گرفتن کودک از شیر مادر موثر باشد.

   

  مادران کودکان یک تا دو ساله معمولاً در جمع‌های خانوادگی سوالی دارند که از همه مادران می‌پرسند: «شما چطور او را از شیر گرفتید؟» اگر شما هم این مشکل را دارید و هنوز فرزند دلبندتان را از شیر نگرفته‌اید، توصیه‌های زیر را هم بخوانید.

   

  1-از شیر گرفتن بچه وقت و صبر می‌خواهد

  او از زمانی که پا به دنیا گذاشته، در آغوش مادر قرار گرفته و شیر او را خورده است. طبیعی است که به راحتی نمی‌تواند از آن دل بکند. پس بهتر است یک بازه زمانی چند هفته‌ای را برای ترک شیر، برای او در نظر بگیرید. در این دوران باید برنامه‌های ویژه‌ای تدارک ببینید زیرا بچه‌ها معمولاً پرخاشگر می‌شوند. آرامش خود را حفظ و سعی کنید رفتاری آگاهانه در برابر آن‌ها داشته باشید. اگر قرار باشد با اولین گریه و فریاد دوباره به او شیر بدهید، هیچ وقت موفق نخواهید شد.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  2– پیش از آن که کودک را از شیر بگیرید، او را به غذا خوردن و نوشیدن مایعات با لیوان عادت دهید

  این موضوع باعث می‌شود که برای ترک خوردن شیر مادر مجبور به تحمل سختی‌های غذا خوردن با قاشق و چنگال نشود. برای او سرویس غذاخوری جداگانه‌ای، با طرح‌های کودکانه و رنگ‌های شاد و تند بخرید.
  در دورانی که قصد دارید او را از شیر بگیرید، از پدر خانواده بخواهید به او غذا بدهد یا وقت‌هایی که شیر می‌خواهد، او را در آغوش بگیرد و بیرون از خانه ببرد

  به جای لیوان‌های شیشه‌ای هم که برای بچه‌ها خطرناک است، می‌توانید از قمقمه‌های رنگی پلاستیکی استفاده کنید. این وسایل حواس بچه‌ها را پرت و به دلیل جذابیت‌هایی که دارد، آن‌ها را به خوردن غذا و نوشیدن مایعات تشویق می‌کند.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  3- به تدریج فاصله زمانی شیر دادن‌ها را بیشتر کنید

  صبح‌ها وقتی کودک از خواب بیدار شد به او شیر دهید و نوبت بعدی را تا جایی که امکان دارد به تأخیر بیندازید. در این حالت خود به خود، تعدادی از دفعات شیردهی حذف می‌شود. البته باید این زمان را با خوراکی‌های مقوی و میوه‌ها پُر کنید. اگر گرسنه بماند حتماً باز هم به سراغ شما می‌آید.

  با این 10 روش از شیر گرفتن کودک راحت میشود

  4- اگر شاغل هستید و کودکتان عادت کرده است که در زمان و مکان خاصی شیر بخورد، باید حواستان به زمان باشد

  در ساعت‌های شیردهی سعی کنید خود را مشغول نشان دهید در عوض کمی آب میوه یا یک لیوان شیر را برای نوشیدن در اختیار کودک بگذارید. بهتر است برای این کار نوشیدنی مورد علاقه او را انتخاب کنید تا با رغبت آن را بنوشد. اگر بیشتر اوقات در جای خاصی از خانه به او شیر می‌دادید، سعی کنید دکوراسیون خانه را تغییر دهید. با این کار چیزهایی که او را یاد شیر خوردن می‌اندازد از خاطرش می‌رود.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  5- در برنامه‌های روزانه‌ی او تغییرهایی به وجود ورید

  او را زمان بیشتری خارج از خانه نگه دارید تا در عادت‌های او تغییر ایجاد شود. کودک را بیشتر به خانه پدر و مادربزرگش یا به پارک ببرید. بچه‌ها در این سنین به راحتی با جایگزین‌ها کنار می‌یند پس سعی کنید روش‌ها و کارهای مناسبی را برایش در نظر بگیرید.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  6- از همسرتان کمک بگیرید

  از او بخواهید وقت بیشتری را با فرزندتان بگذراند. در دورانی که قصد دارید او را از شیر بگیرید، از پدر خانواده بخواهید به او غذا بدهد یا وقت‌هایی که شیر می‌خواهد، او را در آغوش بگیرد و بیرون از خانه ببرد. پدر می‌تواند شب‌ها فرزندتان را بخواباند و در کنار او باشد زیرا بسیاری از بچه‌ها عادت دارند با مکیدن سینه مادر خود به خواب بروند.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  7- اگر امکان دارد، او را با پدر و مادربزرگش یا یکی از اعضای خانواده که با او صمیمیت بیشتری دارد، به مسافرت بفرستید

  دور بودن او از فضای خانواده ممکن است خیلی از عادت‌های او را از سرش بیندازد. قبل از انجام این کار مطمئن شوید که او می‌تواند چند روز بدون شما و در محیطی غریب به راحتی زندگی کند. این امر در مورد برخی از بچه‌ها قابل اجرا نیست زیرا جدایی‌شان از پدر و مادر، حس بی اعتمادی را در آن‌ها به وجود می‌ورد.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  8- در طول روز وقت بیشتری به کودکتان اختصاص دهید

  او در تمام مدت شیر خوردن به بوی بدن مادر و صدای ضربان قلب او عادت کرده است؛‌ این عوامل به او آرامش می‌دهند. با او بازی کنید، او را در آغوش بگیرید، از او بخواهید در کارهای خانه به شما کمک کند.

  می‌توانید از قمقمه‌های رنگی پلاستیکی استفاده کنید. این وسایل حواس بچه‌ها

  را پرت و به دلیل جذابیت‌هایی که دارد، آن‌ها را به خوردن غذا و نوشیدن مایعات تشویق می‌کند

  مرتب تکرار کنید که او در حال بزرگ شدن است و باید بعضی از عادت‌هایش را ترک کند. در این حالت کمتر ضربه روحی می‌خورد و روابط مادر و فرزند هم دچار مشکل نمی‌شود.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  9- در روش‌های سنتی، مادران موادی مانند فلفل را به نوک سینه خود می‌زدند تا کودک از خوردن شیر امتناع کند

  بعضی از بچه‌ها چنان به شیر مادر وابسته‌اند که حاضرند تندی و تلخی را به جان بخرند اما دست از شیر خوردن برندارند. برای انجام این کار حتماً با متخصص اطفال مشورت کنید. داروهای گیاهی خواص و عوارضی دارند که ممکن است برای کودک شما مضر باشد.

  ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((()))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  10- سعی نکنید خود را بیمار و سینه‌تان را زخمی نشان دهید

  با این کار کودک ناراحت می‌شود و ممکن است از وضعیت پیش‌آمده بترسد و وحشت کند. در این حالت نه تنها مشکلی حل نمی‌شود بلکه موضوع جدیدی به مشکلات خود اضافه کرده‌اید. بچه‌ها در دورانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، وابستگی‌های عاطفی شدیدی پیدا می‌کنند و این رفتار شما به آن‌ها صدمه می‌زند

  با این 10 روش از شیر گرفتن کودک راحت میشود + 1
  با این 10 روش از شیر گرفتن کودک راحت میشود – 0

  http://www.delgarm.com/children/children-s-health/16908-از-شیر-گرفتن-کودک

  کلمات کلیدی : از ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((())))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) + «شما آب آرامش آغوش آن آن‌ها آگاهانه اجرا اختصاص اختیار از ازشیرگرفتنکودکازشیرگرفتنکودک است است، است؛‌ استفاده اصول اضافه اطفال اعتمادی اعضای البته اما امتناع امر امکان انتخاب انجام او اوقات اولین اگر ایجاد این با باز بازه بازی باشد باشد باشد مادران باشند باشید باعث بالاخره باید ببرد ببرد به ببرید ببینید بترسد بخرند بخرید بخواباند بخوانید بخواهید بخورد، بخورند بدن بدهد بدهید، بدون برابر برای برایش برخی برنامه‌های برندارند بروند بزرگ بسیار، بسیاری بعدی بعضی بفرستید دور بلکه بماند بنوشد به بهتر بودن بوی بچه بچه‌ها بچه‌ها را بکند بگذارید بگذراند بگیرد بگیرند بگیرید بگیرید بگیرید از بگیرید، بی بیدار بیرون بیشتر بیشتری بیمار بیندازد بیندازید تأخیر تا تحمل تدارک تدریج ترک تشویق تعدادی تغذیه تغییر تغییرهایی تلخی تمام تند تندی تنها توصیه‌های تکرار جان جای جایگزین‌ها جایی جداگانه‌ای، جدای جدایی‌شان جدیدی جذابیت‌هایی جمع‌های حاضرند حال حالت حتماً حذف حس حفظ حل حواس حواستان خارج خاصی خاطرش خانه خانواده خانوادگی خطرناک خواب خواص خود خود، خوراکی‌های خوردن خوردن، خورده خیلی دادن‌ها دارد دارد، دارند داروهای دارید داشته در دست دفعات دل دلبندتان دلیل دنیا دهید دهید او دهید این دهید با دو دوباره دوران دورانی دوره‌ای دچار دکوراسیون دیگر را راحتی راضی رشد رغبت رفتار رفتاری رنگی رنگ‌های روابط روان‌شناختی روحی روز روزانه‌ی روزی روش‌ها روش‌های زخمی زمان زمانی زندگی زیر زیرا ساده‌ای ساعت‌های ساله سختی سختی‌های سراغ سرش سرویس سریع‌تری سعی سنتی، سنین سوالی سینه سینه‌تان شاد شاغل شب‌ها شد شد شدن شدیدی شما شود شوید شیر شیر، شیردهی شیشه‌ای صبر صدای صدمه صمیمیت ضربان ضربه طبیعی طرح‌های طول طولانی عادت عادت‌های عادت‌هایش عاطفی علاقه عوارضی عوامل عوض غذا غذاخوری غذاهای غذای غریب فاصله فرزند فرزندتان فریاد فضای فلفل قابل قاشق قبل قرار قصد قلب قمقمه‌های لیوان لیوان‌های مادر مادر، مادران مادربزرگش مادرها مانند مایعات متخصص مجبور محیطی مدت مسافرت مشغول مشورت مشکل مشکلات مشکلی مضر مطمئن معمولاً مقوی ممکن مناسبی موادی موثر مورد موضوع موفق مکان مکیدن میوه میوه‌ها می‌آید می‌اندازد می‌تواند می‌توانید می‌خواهد او می‌خواهد، می‌خورد می‌دادید، می‌دهند می‌رود می‌زدند می‌زند می‌شود می‌شوند می‌ورد می‌پرسند می‌کند می‌کند مرتب می‌کنند می‌کنند، می‌یند ناراحت نخواهید نشان نشود نظر نمی‌تواند نمی‌شود نمی‌شود نمی‌کند نه نوبت نوزاد نوشیدن نوشیدنی نوک نکنید نگرفته‌اید، نگه نیست هستید هفته‌ای هم همسرتان همه همه‌ی هنوز هیچ و وابسته‌اند وابستگی‌های وابستگی‌هایی وجود وحشت ورید او وسایل وضعیت وقت وقتی وقت‌هایی ویژه‌ای پا پارک پدر پرت پرخاشگر پس پلاستیکی پُر پیدا پیش پیش‌آمده چطور چنان چند چنگال چیزهایی کار کارهای کرده کرده‌اید کمتر کمک کمکی از کمی کنار کند کند بعضی کند می‌توانید کنند کنید کنید صبح‌ها کنید، که کودک کودک کار کودکان کودکانه کودکتان کودک‌شان گذاشته، گرسنه گرفتن گرفته گرفتید؟» گریه گیاهی یا یاد یک یکی

   

  

  دانلود سریال The Walking Dead دوبله فارسی

  ستاره های هالیوود

  دانلود نسخه نهایی درایور کارت گرافیک AMD

  ته چین ماکارونی

  مدل مبلمان های شیک

  

  فال انبیای الهی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :