اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید
 •  

  اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید

   

  اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید

  پدری می‌گوید: «چگونه با دختر هفده‌ساله‌ام رفتار کنم؟»مادری می‌پرسد: «چگونه با دختر پانزده ساله‌ام حرف بزنم؟»، «چگونه می‌توانم به دخترم کمک کنم که به‌درستی با احساس‌ها و عواطفش روبه‌رو گردد؟» و …دختران خود را بهتر درک کنیم !پدری می‌گوید: «چگونه با دختر هفده‌ساله‌ام رفتار کنم؟»مادری می‌پرسد: «چگونه با دختر پانزده ساله‌ام حرف بزنم؟»، «چگونه می‌توانم به دخترم کمک کنم که به‌درستی با احساس‌ها و عواطفش روبه‌رو گردد؟» و …

   

  محبت، بال پرواز در کودکان

  کودک از زمانی که به دنیا می‌آید، دارای غریزه‌ها و تمایل‌هایی می‌باشد که برخی از آنها، بالقوه ‌هستند و مانند آتش زیرخاکستر به وقت خود، فعلیت پیدا می‌کنند . مانند ثروت‌اندوزی، امورجنسی و …برخی دیگر از تمایل‌های کودک، بالفعل هستند یعنی پس از تولد، رشد ونمو می‌کنند مانند خوردن، گریه کردن، خوابیدن و …کودک در رحم مادر، به‌طور کامل، متوجه کردار، گفتار و هیجان های بیرون،

  از طریق شریان‌های حیاتی مادر می‌باشد. پس از تولد نیز به‌طور کامل، در معرض کردار و رفتار اطرافیان قرار می‌گیرد و از سن دو سالگی به بعد، آماده‌ی بهره‌برداری می‌شود . بنابراین، دست نوازش پدر و مادر به‌ویژه پدر برای او، دارای اهمیت است.توصیه می‌شود مادران و پدران، کودکان را بر سینه بفشارند تا ضربان قلب آنان با ضربان قلب کودک، درهم آمیخته شود و گرمی و حرارت محبت را لمس کنند.

   

  آیا روش‌های تربیتی دختران با پسران تفاوت دارد؟

   

  پدر و مادر باید بدانند از آن جایی که تمایل پسران با دختران فرق می‌کند، در برخی مسائل هم تفاوت دارند . نباید فراموش کرد که پسران، رفتار با جنس مخالف را از مادر می‌آموزند و دختران از پدر یاد می‌گیرند. بنابراین، اگر پدری طبیعت وجودی دختر خردسالی را نشناسد و آن‌طور که خودش می‌خواهد، با او رفتار کند، این مساله بین پدر و دختر، فاصله می‌اندازد.

  دختران نیاز دارند کسی به صحبت‌های‌شان گوش دهد نه اینکه بدون شنیدن احساس‌های‌شان، از ابتدا راه‌حل ارائه شود. درباره‌ی پسران نیز مادران با مشکل مواجه می‌شوند زیرا پسران حتی اگر کوچک باشند،اعتماد به نفس را در این می‌بینند که خودشان از عهده‌ی مشکل‌های‌شان برآیند و نیاز به کمک بیش از حد یا ناز و نوازش ندارند.

   

  درک رفتار

  برخی از ما به‌طورکلی انتظار داریم که دختران در کارها همراهی‌مان کنند و پسران، یاغی و تنبل باشند، دختران را همیشه تشویق می‌کنیم که به مادران‌شان کمک کنند اما از پسران، انتظار کمک نداریم .فرزندان‌تان را آن‌طور که هستند، بپذیرید، نه آن‌گونه که می‌توانند باشند .اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان، خود را انسان‌هایی با ارزش تصور کنند ، باید آنان را با تمام کاستی‌های‌شان بپذیریم. ما باور داریم که برای فرزندان‌مان، ارزش قائلیم و گاهی نیز آن را بازگو می‌کنیم اما بیش‌تر وقت‌ها، رفتار ما با گفتارمان تناسب ندارد. ما باید به آنان ثابت کنیم بدون توجه به این‌که چگونه عمل می‌کنند، برای آنان به عنوان یک فرد، ارزش قائلیم.

   

  روبه‌رو شدن با یک دختر خشمگین

  وقتی دختری از روی خشم، مادرش را بی‌ارزش می‌خواند، به احتمال‌ زیاد به علت خشمی‌ است که او نسبت به خود، احساس می‌کند. از این‌رو، این احساس را روی مادرش، فرافکنی می‌کند. بیش‌تر مواقع، وقتی یک دختر نوجوان، عصبانی می‌شود، نه تنها با آشوب هورمون‌ها و احساس‌هایش روبه‌روست، بلکه احساس بی‌ارزشی می‌کند.

  دختر نوجوان در این سن و سال، با یک به هم‌ریختگی درونی و بیرونی روبه‌ورست. این احساس را که به او دست داده، دوست ندارد و به همین دلیل، احساس خود را روی مادرش، فرافکنی می‌کند. مادری که به او اعتماد دارد، او را می‌شناسد و به شکلی عمیق، او را درک می‌کند.مادر یک دختر نوجوان باید صبر و شکیبایی زیادی داشته باشد . باید دیدگاهی وسیع داشته باشد و او را به شکلی که لازم است، درک‌ کند.

  مادر می‌تواند اعتماد و اطمینان دخترش را نسبت به خود، بیش‌تر کند و برای رسیدن به این مهم، لازم است که سرنخ‌های احساسی و عاطفی او را پیدا کند.مادر مدیر و دانا، خشم دخترش را در این مرحله از زندگی، به حساب در حال رشد بودن او می‌گذارد. البته گاهی وقت‌ها مادر باید به دخترش بیاموزد که خشمش را کنترل کند.

  اینکه بیاموزیم خود را کنترل کنیم، بخشی از برنامه‌ی رسیدن به بلوغ و بزرگی است.مواقعی هست که باید بگذارید دخترتان فریاد بکشد. احساس‌های ناخوشایندش را آنقدر تخلیه کند تا به آرامش برسد. در بسیاری از مواقع، وقتی دختر به شدت خشمگین می‌شود، بهتر است مادرش از صحنه بیرون برود و بگوید: «من نمی‌توانم حرف‌های تو را تحمل کنم. بهتر است که نیم ساعت، تنها بمانم.» اگر ترک کردن اتاق، امکان‌پذیر نباشد، شاید چند ثانیه سکوت، نتیجه‌ی دلخواهی بدهد.

   

  اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید

  تغییر کردن با دختران‌مان

  برای آنکه در دوران نوجوانی دخترمان، به او نزدیک‌تر بمانیم، باید در کنار او و با او تغییر کنیم. این بدان معناست که روش‌های مقتدرانه را کنار بگذاریم و رفتاری دوستانه‌تر در قبال دخترمان در پیش بگیریم.برای آنکه به دختران‌مان نزدیک‌تر شویم، لازم است به آنان، آزادی بیش‌تری بدهیم و مسوولیت‌های جدیدی را به آنان واگذار نماییم.در طول تاریخ زنان همواره به عنوان پرورش دهنده نسل بعد،

  وظیفه رسیدگی به امور خانه و خانواده را بر عهده داشته اند. توانایی ذاتی آنان در مراقبت و نگهداری از کودکان، رسیدگی به امور منزل و تربیت نسل بعد، آن ها را به عنوان بهترین کسانی که می توانند به رتق و فتق امور خانه بپردازند، معرفی می کند.بار اصلی مسئولیت درون خانواده هم بر دوش زنان گذاشته شده است اما در این میان روابط مادر و دختر ممکن است پیچیده تر از روابط مادر با پسر باشد. بعضی مادران دختر خود را به فرزند پسر ترجیح می دهند و برخی خلاف این رفتار می کنند.

  یکی از بهترین و مهم‌ترین روابطی که در این دنیا وجود دارد، رابطه میان مادر و دختر است. مادر و دختر می‌توانند بهترین دوست یکدیگر باشند و عاشقانه یکدیگر را دوست بدارند. اما گفتنی است که به انجام رساندن این کار به وقت زیادی نیاز دارد، تا بتوانید یک رابطه خوب و درست را در میان خودتان برقرار کنید. انجام این کار همچنین به صبر و بردباری زیادی نیاز دارد و باید با میل و رغبت و رضایت هر دوی شما ایجاد شود.برای برقراری رابطه ای صمیمانه با دخترتان نکات زیر را به خاطر بسپارید:

   

  پیچیدگی های رابطه با دختر نوجوان را در نظر بگیرید

  در سنین بلوغ، بهترین دختران هم به موجوداتی عصبانی، عبوس و ترشرو تبدیل می شوند. لازم است در این سنین بیشتر به او اطمینان بدهید تغییرات ظاهری ای که در او به وجود می آید، ظاهرش را روزبه روز بهتر خواهد کرد. در این دوران به او آزادی بدهید و اجازه دهید از اشتباه هایش درس بگیرد. به هیچ وجه فکر نکنید سرکشی او یا اینکه متهمتان می کند، به دلیل کار اشتباهی است که انجام داده اید.

  اهل انتقادکردن هم نباشید و بدانید دختران به چیزهای خاصی علاقه دارند و دوست دارند آراسته باشند و گاهی لازم است برای آراسته بودن کمکش کنید. به دخترتان گوشزد کنید دختران باهوش بیشتر از اینکه حرف بزنند، گوش می دهند و می دانند در چه شرایطی باید صحبت کنند. فراموش نکنید در این دوران فرزندتان سعی می کند چیزهایی را از شما پنهان کند و باید سعی کنید به حریم شخصی او احترام بگذارید.

   
  سعی کنید بیشتر مادر باشید تا بهترین دوست

  معمولا در روابط دوستانه، زمانی که فرد به هر دلیلی با مشکل مواجه می شود، می تواند به راحتی دوستش را کنار بگذارد. اگر قرار است همیشه به عنوان یک دوست با دختران رابطه داشته باشید، ممکن است درباره شما هم چنین تصوری داشته باشد. پس برای او در جایگاه مادر باشید نه دوستی که هر طور می خواهد می تواند با او صحبت و رفتار کند.
   

  با دخترتان هر روز صحبت کنید

  از اصلی‌ترین کلیدهای یک ارتباط عالی بین مادر و دختر این است که ارتباط راحت و آزادی با یکدیگر داشته باشند؛ به همین دلیل باید سعی کنید زمان‌هایی را برای گوش دادن به افکار و احساسات دخترتان اختصاص دهید. با او خیلی دوستانه و صمیمی درباره افکار و اهدافش صحبت کنید. هرگز به او نگویید وقت ندارم زیرا او احتیاج دارد تا شما به حرف‌هایش گوش بدهید. بدین گونه متوجه می‌شود که شما از صمیم قلب دوستش دارید و به او و اهدافش اهمیت می‌دهید.
   

  دخترتان را درک کنید و به شخصیتش احترام بگذارید

   بسیاری از مشکلات مادر و دختر، بنیانی است زیرا تفاوت‌های بین آنها در انتها، منجر به بحث و مشاجره می‌شود. برای مثال اگر شما فردی اهل گردش و تفریح و پرانرژی هستید ولی دخترتان خجالتی و منزوی است، این تضاد باعث می‌شود که رو در روی هم قرار بگیرید و به جر و بحث بپردازید. اگر شما نتوانید از طریق راه‌های مختلف، کارهای دخترتان را کنترل کنید، باعث بروز مشکل می‌شوید.اگر شما دخترتان را نپذیرید، هیچگاه نمی‌توانید به روابطی که می‌خواهید، برسید.
   

  مفهوم «احساس» را به او بیاموزید

   نیازهای هر یک از دوره های سنی دخترتان را بشناسید و سعی در برآورده کردن آنها داشته باشید. وقتی کودکتان به سنی می رسد که باید به مدرسه برود، فکر نکنید همه مشکلات تمام شده، زیرا در هر سنی ممکن است با برخوردهای جدید او روبرو شوید. معمولا ارتباط کلامی دختران در این سن بسیار قوی تر از پسران است و به شدت مفهوم «احساس» ذهن آنها را درگیر می کند،

  به گونه ای که ممکن است دختران برای درک این مفهوم، دائم در حال مقایسه باشند. در این سنین باید با ایجاد رابطه ای صمیمی، برای شناخت و درک احساس هویت به او کمک کنید و در مواقع بحرانی کنارش باشید زیرا اگر احساس کند تنهاست، ممکن است مشکلات زیادی برایش به وجود بیاید.

   

  اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید

   

  کمتر از دخترتان انتقاد کنید

  برخی از مادران تصور می‌کنند که با خرده‌گیری و انتقاد می‌توانند دخترانشان را به صورتی که مورد دلخواهشان است، درآورند. انتقاد خیلی شدید به جای تصحیح سازنده و موثر، باعث از بین رفتن اعتماد به نفس در دخترتان می‌شود و بدین ترتیب، دختر امیدش را برای رسیدن به آرزوهایش در آینده از دست می‌دهد.

  این کار می‌تواند میان هر دوی شما خشم، عصبانیت و اوقات تلخی ایجاد کند. سعی کنید با صحبت‌هایتان باعث ترقی و تعالی اخلاقی و معنوی او شوید و همیشه درصدد یافتن مواردی باشید که در او احساس خوبی را ایجاد می‌کند. این کار می‌تواند شما را به یکدیگر نزدیکتر کرده و باعث صمیمیت بیشتر شود.
   

  مراقب باشید رویاهایتان پله های پرورش و ترقی فرزندتان نباشد

  اجازه دهید دخترتان با رویای خود بزرگ شود و خیالپردازی های کودکانه اش را داشته باشد. باید این حقیقت ساده را درک کنید که فرزندتان احساسات و علایق شخصی و خصوصی خودش را دارد و ممکن است مایل نباشد کارهایی را که در سن او انجام می دادید، در این سن انجام دهد یا اینکه علایقش مانند شما باشد.

  هرگز نخواهید به خاطر ناکامی های خودتان، فرزندتان را مجبور به کاری کنید. ممکن است از انجام اشتباه های دخترتان یا مشکلاتش در زندگی نگران باشید اما فراموش نکنید تجربه های ارزشمند، حاصل برخی اشتباه ها هستند. سعی نکنید دخترتان را همانطور که میل خودتان است، بزرگ کنید و از او به دلیل شخصیتی که دارد، قدردانی کنید.

   
  با قوی بودنتان اعتمادبه نفس را به او هدیه دهید

  رابطه مادر و دختر، بسیار مهم است و می تواند در افزایش عزت نفس، حرمت و درنهایت خودارزشمندی دختران تاثیر بسزایی داشته باشد. سعی کنید برای دخترتان مادری قوی و با اعتمادبه نفس بالا باشید. با این کار به او یاد می دهید چگونه با موقعیت های تنش زا روبرو شود.

   

  مرتبا عشق و علاقه‌تان را به او نشان دهید

  دخترتان نیازمند این است که شما از او نگهداری کنید، او را در آغوش بگیرید، ببوسید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید. این کارها باعث می‌شود که احساسات خوبی درباره شما و خودش در او گسترش یابد. خودبینی، از طریق اعضای خانواده، خصوصا والدین، به وجود می‌آید. به او نشان دهید

  که می‌تواند تأثیرات مثبتی از شما بپذیرد و این تأثیرات باعث پیشرفتش می‌شود. هرگز تصور نکنید که دخترتان می‌داند که شما دوستش دارید. همواره به او خاطر نشان کنید که چقدر دوستش دارید. یادتان باشد که شما هرگز نمی‌توانید اغراق کنید که تا چه اندازه فرزندتان را دوست دارید.

   
  روش های همسر خوب بودن را به او یاد دهید

  اولین الگوهایی که در مورد روابط عاطفی و زندگی مشترک در ذهن دختران شکل می گیرد، دیدن روابط عاطفی بین پدر و مادر است. هر چه این روابط شفاف، مناسب و عاطفی تر باشد، الگوی مناسب تری در ذهن دخترتان ایجاد می کند زیرا با مشاهده این روابط، چگونگی ارتباط با مرد را خواهد آموخت. پدر و مادرهایی که در اجتماع و خانواده رفتار مناسب و ارتباط خوبی با یکدیگر دارند، می توانند مطمئن باشند بهترین الگوی فرزندانشان بوده اند.

   

  گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

   

  اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید + 4
  اگر دارای فرزند دختر هستید بخوانید – 0

  http://www.delgarm.com/psychology/successful-parents/128820-اگر-دارای-فرزند-دختر-هستید-بخوانید

  کلمات کلیدی : + «احساس» «من «چگونه ، آتش آراسته آرامش آرزوهایش آزادی آشوب آغوش آماده‌ی آموخت آمیخته آن آنان آنان، آنقدر آنها آنها، آنکه آن‌طور آن‌گونه آیا آید، آینده ابتدا اتاق، اجازه اجتماع احترام احتمال‌ احتیاج احساس احساسات احساسی احساس‌ها احساس‌های احساس‌هایش احساس‌های‌شان، اختصاص اخلاقی ارائه ارتباط ارزش ارزشمند، از است است، استتوصیه استمواقعی اش اشتباه اشتباهی اصلی اصلی‌ترین اطرافیان اطمینان اعتماد اعتمادبه اعضای اغراق افزایش افکار البته الگوهایی الگوی اما امور امورجنسی امکان‌پذیر امیدش انتظار انتقاد انتقادکردن انتها، انجام اند اند اندازه انسان‌هایی اهدافش اهل اهمیت او او، اوقات اولین اگر اگردارایفرزنددخترهستیدبخوانیداگردارایفرزنددخترهستیدبخوانید ای ایجاد اید این اینترنتی اینکه این‌رو، این‌که با بازگو باشد باشد باشد، باشند باشند، باشند،اعتماد باشند؛ باشید باشید، باعث بال بالا بالفعل بالقوه باهوش باور باید ببوسید بتوانید بحث بحرانی بخشی بخوانید بدارند بدان بدانند بدانید بدهد بدهید بدهیم بدون بدین بر برآورده برآیند برای برایش برخوردهای برخی بردباری برسد برسید برقرار برقراری برنامه‌ی برود برود، بروز بزرگ بزرگی بزنم؟»، بزنند، بسزایی بسپارید بسیار بسیاری بشناسید بعد، بعد، بعضی بفشارند بلوغ بلوغ، بلکه بمانم» بمانیم، بنابراین، بنیانی به بهتر بهترین بهره‌برداری به‌درستی به‌طور به‌طورکلی به‌ویژه بودن بودنتان بوده بپذیرد بپذیرید، بپذیریم بپردازند، بپردازید بکشد بگذارد بگذارید بگذارید بگذاریم بگوید بگویید بگیرد بگیرید بگیرید بگیرید، بگیریمبرای بیاموزد بیاموزید بیاموزیم بیاید بیرون بیرون، بیرونی بیش بیشتر بیش‌تر بیش‌تری بین بی‌ارزش بی‌ارزشی تأثیرات تا تاثیر تاریخ تبدیل تجربه تحمل تخلیه تر تربیت تربیتی ترتیب، ترجیح ترشرو ترقی ترک تری تشویق تصحیح تصور تصوری تضاد تعالی تغییر تغییرات تفاوت تفاوت‌های تفریح تلخی تمام تمایل تمایل‌های تمایل‌هایی تناسب تنبل تنش تنها تنهاست، تو توانایی تواند توانند توجه تولد تولد، ثابت ثانیه ثروت‌اندوزی، جای جایگاه جایی جدید جدیدی جر جنس حاصل حال حتی حد حرارت حرف حرف‌های حرف‌هایش حرمت حریم حساب حقیقت حیاتی خاصی خاطر خانه خانواده خانواده، خجالتی خردسالی خرده‌گیری خشم خشم، خشمش خشمگین خشمگین خشمی‌ خصوصا خصوصی خلاف خوابیدن خواهد خوب خوبی خود خود، خودارزشمندی خودبینی، خودتان خودتان، خودش خودشان خوردن، خیالپردازی خیلی دائم دادن داده داده، دادید، دارای دارد دارد، دارد؟ دارند دارند، دارید دارید داریم داشته دانا، دانند دختر دختر، دختران دخترانشان دختران‌مان دختران‌مان دخترتان دخترش دخترم دخترمان دخترمان، دختری در درآورند درباره درباره‌ی درس درست درصدد درنهایت درهم درون درونی درک درک‌ درگیر دست دلخواهشان دلخواهی دلگرم دلیل دلیل، دلیلی دنیا دهد دهند دهنده دهید دهید دو دوران دوره دوست دوست دوستانه دوستانه، دوستانه‌تر دوستش دوستی دوش دوی دیدن دیدگاهی دیگر ذاتی ذهن را رابطه راحت راحتی راه‌حل راه‌های رتق رحم رساندن رسد رسیدن رسیدگی رشد رضایت رغبت رفتار رفتار رفتاری رفتن رو روابط روابط، روابطی روبرو روبه‌رو روبه‌روست، روبه‌ورست روز روزبه روش روش‌های روی رویاهایتان رویای زا زمانی زمان‌هایی زنان زندگی زندگی، زیاد زیادی زیر زیرا زیرخاکستر ساده سازنده ساعت، سال، ساله‌ام سالگی سرنخ‌های سرکشی سعی سن سنی سنین سکوت، سینه شاید شخصی شخصیتش شخصیتی شدت شدن شده شده، شدید شرایطی شریان‌های شفاف، شما شناخت شنیدن شود شود شود، شودبرای شوند شوید شویم، شکل شکلی شکیبایی صبر صحبت صحبت‌هایتان صحبت‌های‌شان صحنه صمیم صمیمانه صمیمی صمیمی، صمیمیت صورتی ضربان طبیعت طریق طور طول ظاهرش ظاهری عاشقانه عاطفی عالی عبوس عزت عشق عصبانی عصبانی، عصبانیت علاقه علاقه‌تان علایق علایقش علت عمل عمیق، عنوان عهده عهده‌ی عواطفش غریزه‌ها فاصله فتق فرافکنی فراموش فرد فرد، فردی فرزند فرزندانشان فرزندان‌تان فرزندان‌مان، فرزندتان فرق فریاد فعلیت فکر قائلیم قائلیم قبال قدردانی قرار قلب قوی لازم لمس ما مادر مادر، مادران مادران‌شان مادرش مادرش، مادرهایی مادری مانند مایل متهمتان متوجه مثال مثبتی مجبور مجله محبت محبت، مخالف مختلف، مدرسه مدیر مراقب مراقبت مرتبا مرحله مرد مسئولیت مسائل مساله مسوولیت‌های مشاجره مشاهده مشترک مشکل مشکلات مشکلاتش مشکل‌های‌شان مطمئن معرض معرفی معمولا معناست معنوی مفهوم مفهوم، مقایسه مقتدرانه ممکن مناسب منجر منزل منزوی مهم مهم، مهم‌ترین مواجه مواردی مواقع مواقع، موثر، موجوداتی مورد موقعیت می میان میل می‌آموزند می‌آید می‌آید، می‌اندازد می‌باشد می‌بینند می‌تواند می‌توانم می‌توانند می‌خواند، می‌خواهد، می‌خواهید، می‌خواهیم می‌داند می‌دهد می‌دهید می‌شناسد می‌شود می‌شود، می‌شوند می‌شویداگر می‌پرسد می‌کند می‌کند می‌کند، می‌کندمادر می‌کنند می‌کنند، می‌کنیم می‌گذارد می‌گوید می‌گیرد می‌گیرند ناخوشایندش ناز ناکامی نباشد نباشد نباشد، نباشید نباید نتوانید نتیجه‌ی نخواهید ندارد ندارم ندارند نداریم نزدیکتر نزدیک‌تر نسبت نسل نشان نشناسد نظر نفس نفس، نماییمدر نمی‌توانم نمی‌توانید نه نوازش نوجوان نوجوان، نوجوانی نپذیرید، نکات نکنید نگران نگهداری نگویید نیاز نیازمند نیازهای نیز نیم ها های هایش هدیه هر هرگز هست هستند هستند، هستید هفده‌ساله‌ام هم همانطور همراهی‌مان همسر همه همواره همچنین همیشه همین هم‌ریختگی هورمون‌ها هویت هیجان هیچ هیچگاه و والدین، واگذار وجه وجود وجودی وسیع وظیفه وقت وقتی وقت‌ها وقت‌ها، ولی ونمو پانزده پدر پدران، پدری پرانرژی پرواز پرورش پس پسر پسران پسران، پله پنهان پیدا پیش پیشرفتش پیچیده پیچیدگی چقدر چند چنین چه چگونه چگونگی چیزهای چیزهایی کار کارها کارهای کارهایی کاری کاستی‌های‌شان کامل، کرد کردار کردار، کردن کردن، کرده کسانی کسی کلامی کلیدهای کمتر کمک کمکش کنار کنارش کنترل کند کند کند، کند، کندبار کندمادر کنم کنم؟»مادری کنند کنند کنید کنید کنید، کنیم کنیم، که کودک کودک، کودکان کودکان کودکان، کودکانه کودکتان کوچک گاهی گذاشته گردآوری گردد؟» گردش گرمی گریه گسترش گفتار گفتارمان گفتنی گوش گوشزد گونه گیرد، یا یابد یاد یادتان یاغی یافتن یعنی یک یکدیگر یکی ‌هستند

   

  

  تبیان

  آشنایی با عروس هلندی

  نرم افزار پارتیشن بندی

  پیتزا مکزیکی

  سحر قریشی و همسرش

  

  فال حافظ اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :