آیا واقعا کودکان به تلفن همراه احتیاج دارند؟

مجموعه: اخبار و مقالات
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آیا واقعا کودکان به تلفن همراه احتیاج دارند؟
 •  

  این روزها زیاد دیگر عجیب نیست که یک بچه ۷ یا ۸ ساله را با یک گوشی تلفن همراه شخصی ببینیم. اما آیا واقعا کودکان به تلفن همراه احتیاج دارند؟ در این مورد به احتمال زیاد مباحث زیادی شنیده و نکات بسیاری خوانده اید. شاید این مطلب هم مانند آنچه پیشتر خوانده اید، باشد. انتخاب با خود شماست: بخوانید یا بروید سراغ مطلبی دیگر.

   

  خب حالا که همراه شدید، بدانید با این که تلفن همراه یک فناوری مفید است اما مانند هر پدیده دیگری جنبه های منفی نیز دارد. پس باید بسیار مراقب و مواظب استفاده کودکان از این فناوری به نسبت جدید باشیم.

  آیا واقعا کودکان به تلفن همراه احتیاج دارند؟

  اما در همه کشورها، این مساله دلشوره ای دائمی برای والدینی که در برابر مسائل فرزندانشان حساسند خواهد بود که در چه سنی کودک آنها می تواند تلفن همراه داشته باشد؟ در این مورد باید گفت مثل سن ورود به دبستان که در هر کشوری به طور دقیق مشخص است، به واقع هیچ پاسخ خاص و مشخصی برای این پرسش وجود ندارد. تصمیم گیری در این موضوع فقط به والدین و درک مسوولیت پذیری کودک شان در قبال داشتن تلفن همراه مربوط می شود. بسیاری از والدین برای بچه های خود تلفن همراه تهیه می کنند، چون به گمانشان واجب است تا همیشه با بچه ها ارتباط داشته باشند یا کودک بتواند در مواقع ضروری با خانواده تماس بگیرد.

  اگر کودک شما در دوره دبستان است واقعاً نیازی به داشتن تلفن همراه نیست، مگر این که شرایط خاصی مثل برخی بیماری ها وجود داشته باشد. اما آنچه امروزه با آن مواجه ایم این است که بیشتر کودکان در دوران مدرسه از والدین خود تلفن همراه می خواهند، چرا که بیشتر همشاگردی هایشان یک گوشی تلفن همراه دارند، بخصوص گوشی هایی با بازی های مختلف و Mp۳ player و قابلیت ارسال عکس و… اینجاست که برای کمک به پدر و مادر، وظیفه اولیای مدرسه نیز مطرح می شود. مسوولان مدرسه باید از آوردن انواع گوشی ها در کلاس های درس جلوگیری کنند. که البته در همه این موارد باید بچه ها متقاعد شده و دلیل این بظاهر محدودیت ها برای آنها توضیح داده شود.

  همچنین اگر به این نتیجه رسیدیم که کودک می تواند یا باید تلفن همراه داشته باشد، لازم است با او در مورد علت خرید تلفن همراه صحبت کنیم و به او رک و با قاطعیت بگوییم که از این تلفن فقط برای مواقع اضطراری می تواند استفاده کند و این که تلفن همراه یک وسیله بازی نیست.

  او باید بداند اجازه ندارد تلفن را برای هر تماسی و انجام هر کاری استفاده کند و فقط برای تماس گرفتن با والدینش است یا در مواردی با اجازه شما با چند تن از دوستانش. شما باید کاملاً محدوده استفاده از تلفن همراه را مشخص کنید و اگر نمی خواهید غیر از تماس ها از امکانات دیگر گوشی استفاده کند، نباید هزینه های آن را بپردازید.

  شما می توانید ارزان ترین گوشی و در حقیقت یک گوشی با کمترین امکانات برای کودک خود تهیه کنید، چرا که هیچ کودکی به یک گوشی آخرین مدل با تمام تجهیزات احتیاج ندارد. در حقیقت داشتن یک گوشی که فقط بتوان با آن تماس گرفت، کافی است.

  در ضمن به کودک خود یادآوری کنید که شما هر چند وقت یکبار گوشی او را کنترل خواهید کرد و تماس های گرفته شده را بررسی می کنید تا مطمئن شوید او فقط با کسانی که اجازه دارد تماس گرفته است؛ بویژه در مورد تصاویر و پیغام هایی که ممکن است دریافت کند باید بسیار مراقب باشید و حتماً در دوره های زمانی مختلف گوشی او را بررسی کنید.

  بچه ها بچگی می کنند و نمی دانند خرید یک گوشی تلفن همراه چقدر هزینه بر می دارد تا مسوولیت آن را بپذیرند. پس این طبیعی خواهد بود که گوشی را گم یا خراب کنند یا فراموش کنند آن را بردارند. با توجه به سن شان این کارها برای بچه ها زیاد عجیب و غیرطبیعی نخواهد بود.

  پس باید تا حد امکان مواظب آنها باشیم و اهمیت گم نکردن گوشی ها را برای آنها توضیح دهیم. در برخی کشورها، شرکت های پشتیبانی کننده تلفن همراه، شرایطی را فراهم کرده اند که می توان با پرداخت هزینه ای اندک، گوشی تلفن همراه را در مقابل خسارات احتمالی بیمه کرد. پس با بیمه کردن می توان مشکل دوباره خریدن گوشی تلفن همراه را حل کرد.

  در بعضی کشورها نیز والدین می توانند میزان استفاده از گوشی(مبلغ مکالمه و پیام کوتاه) را مشخص کنند که پس از این مبلغ، سیمکارت فاقد اعتبار شده و دیگر امکان برقراری تماس وجود ندارد که این هم یکی از روش های مشخص کردن میزان تماس هاست.

  به هر حال، دو نکته اصلی در واگذاری تلفن همراه به بچه ها، اول گفتگو با آنها و توجیه شان در مورد چرایی خرید گوشی است و دوم این که آنها بدانند محدوده آزادی عمل شان تا کجاست و این محدوده با اطلاع خودشان، به وسیله والدین کنترل می شود.

  منبع:روزنامه جام جم

  آیا واقعا کودکان به تلفن همراه احتیاج دارند؟ + 0
  آیا واقعا کودکان به تلفن همراه احتیاج دارند؟ – 0

  http://www.delgarm.com/children/children-s-health/6248-آیا-واقعا-کودکان-به-تلفن-همراه-احتیاج-دارند؟

  کلمات کلیدی : خب این + آخرین آزادی آن آنها آنچه آوردن آیا آیاواقعاکودکانبهتلفنهمراهاحتیاجدارند؟آیاواقعاکودکانبهتلفنهمراهاحتیاجدارند؟ اجازه احتمال احتمالی احتیاج ارتباط ارزان ارسال از است است در است، است؛ استفاده اصلی اضطراری اطلاع اعتبار البته اما امروزه امکان امکانات انتخاب انجام اند اندک، انواع اهمیت او اول اولیای اگر ای اید اید، ایم این اینجاست با بازی باشد باشد، باشد؟ باشند باشید باشیم باشیم اما باید ببینیم بتوان بتواند بخصوص بخوانید بداند بدانند بدانید بر برابر برای برخی بردارند بررسی برقراری بروید بسیار بسیاری بظاهر بعضی به بود بود پس بویژه بپذیرند بپردازید شما بچه بچگی بگوییم بگیرد اگر بیشتر بیماری بیمه تا تجهیزات ترین تصاویر تصمیم تلفن تماس تماسی تمام تن تهیه توان تواند توانند توانید توجه توجیه توضیح جام جدید جلوگیری جم جنبه حال، حالا حتماً حد حساسند حقیقت حل خاص خاصی خانواده خراب خرید خریدن خسارات خوانده خواهد خواهند، خواهید خود خودشان، دائمی داده دارد دارند، دارند؟ داشتن داشته دانند دبستان در درس درک دریافت دقیق دلشوره دلیل دهیم دو دوباره دوران دوره دوستانش دوم دیگر دیگر دیگری را رسیدیم روزها روش رک زمانی زیاد زیادی ساله سراغ سن سنی سیمکارت شان شاید شخصی شده شدید، شرایط شرایطی شرکت شما شماست شنیده شود شود منبعروزنامه شود همچنین شوید صحبت ضروری ضمن طبیعی طور عجیب علت عمل عکس غیر غیرطبیعی فاقد فراموش فراهم فرزندانشان فقط فناوری قابلیت قاطعیت قبال لازم مادر، مانند مباحث مبلغ، متقاعد مثل محدوده محدودیت مختلف مدرسه مدل مراقب مربوط مسائل مساله مسوولان مسوولیت مشخص مشخصی مشکل مطرح مطلب مطلبی مطمئن مفید مقابل ممکن منفی مواجه موارد مواردی مواظب مواقع مورد موضوع مکالمه مگر می میزان نباید نتیجه نخواهد ندارد نسبت نمی نکات نکته نکردن نیازی نیز نیست نیست او نیست، ها ها، هاست به های هایشان هایی هر هزینه هم همراه همراه، همشاگردی همه همیشه هیچ و واجب واقع واقعا واقعاً والدین والدینش والدینی واگذاری وجود ورود وسیله وظیفه وقت پاسخ پدر پدیده پذیری پرداخت پرسش پس پشتیبانی پیام پیشتر پیغام چرا چرایی چقدر چند چه چون کارها کاری کافی کاملاً کجاست کرد کرد در کردن کرده کسانی کشورها کشورها، کشوری کلاس کمترین کمک کنترل کند کند، کنند کنند، کننده کنید کنید بچه کنید، کنیم که کوتاه) کودک کودکان کودکی گرفت، گرفتن گرفته گفت گفتگو گم گمانشان گوشی گوشی(مبلغ گیری یا یادآوری یک یکبار یکی

   

  

  آموزش آشپزی

  مدل مبلمان های شیک

  طرز تهیه حلیم بادمجان

  دانلود انیمیشن Trolls 2016

  عکس نوشته

  

  فال انبیا اصلی

 • آخرین اخبار و مقالات
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :